back to top
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Kto się lęka?

  Rozbawił nas na początek dobrego tygodnia Donald Tusk. Stwierdził bowiem, że przeciwnicy polityczni robią z niego agenta niemieckiego, bo go się boją! Ma facet poczucie humoru. Pytamy się więc: kto i z jakiego powodu boi się Donalda Tuska? Czy polityk stojący na czele rankingu braku zaufania wśród Polaków może budzić lęk?

  Chociaż po głębszym zastanowieniu się istotnie były premier budzi niepokój. Jednak na swoją siłą sprawnego polityka, bo to należy już do przeszłości. Lęk budzi zachowanie byłego premiera po powrocie do polskiej polityki. Brak konkretnego programu, propozycji dla rodaków, a jedynie ustawicznie powtarzane zdanie o konieczności odsunięcia PiS-u od władzy. Tacy politycy budzą lęk swoją degrengoladą, brakiem pomysłów i chęcią niszczenia wszystkiego wokół. Przy tym bez żadnej refleksji.

  Lęk może budzić to, czy inni, młodsi politycy będą wzorować się na Donaldzie Tusku. To raczej nie grozi i lękać się nie ma czego. Owe siła i moc zagrażająca obecnej władzy w osobie Donalda Tuska jest jego własną projekcją „chciejstwa” aby tak było.

  Inne partie opozycyjne nie rwą się do pójścia pod skrzydła Tuska, czego kilka dni temu dał wyraz nawet Szymon Hołownia. Nawet – bo postrzegany był jako ewidentna przybudówka PO, która podzieli los Nowoczesnej.

  W Platformie Obywatelskiej powrót Tuska nie jest powszechnie odbierany z zachwytem i nadzieją na lepsze dla tej partii czasy. Głosy o obciążeniu dla PO nowo-starym przywództwem nie są niczym wyjątkowym.

  Jest oczywistym, że jako były premier i wysoki (nawet najwyższy) były funkcjonariusz Unii Europejskiej, Donald Tusk absorbuje uwagę opinii publicznej. Niekiedy ociera się o groteskę. Widzieliśmy już wcześniej, że powroty polityczne nie udają się, bo dynamika życia publicznego (i oczywiście politycznego) oczekuje na nowe i nośne pomysły oraz ciągłość, która zapewnia stabilizację. Szczególnie dotyczy to tak skomplikowanego czasu jak obecnie.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap