wtorek, 5 lipca, 2022
spot_img
More

  Najnowsze

  Kto zarobił na likwidacji OFE?

  Kolejny dzień pielgrzymowania Donalda Tuska po kraju i kolejne przejawy jego bezczelności. Bardzo łatwo z ignorancją odnosić się do „groszy” Polaków, które gromadzili na kontach OFE, gdy samemu ma się gigantyczną emeryturę i wiele innych korzyści majątkowych z różnych źródeł.

  W Wałbrzychu, na spotkaniu Tuska z mieszkańcami tego miasta, starszy mężczyzna mówił do lidera PO: „To była dosłownie kradzież pieniędzy ludzkich. Dlaczego pan zabrał te pieniądze z OFE?”. Mężczyzna miał prawo do wyjaśnień ze strony byłego premiera, który odpowiadał za likwidację OFE. Starszy człowiek zgromadził na funduszu 22 tysiące. To nie była mała kwota i jej strata mogła być dla tego człowieka bolesna.

  W odpowiedzi Tusk przekonywał nieszczęśnika z Wałbrzycha, że to nie była strata, bo pieniądze z OFE zostały przekazane do ZUS. Gdyby na tej części się zatrzymał, być może mieszkańca Wałbrzycha ta odpowiedź by usatysfakcjonowała, ale Tusk brnął dalej. Otóż wg niego likwidacja OFE miała przerwać proceder zarabiania pieniędzy przez spółki zarządzające OFE. Według Tuska, to spółki były powodem likwidacji, bo: „kosiły kasę za zarządzanie tymi waszymi groszami raptem”. Dla Pana Tuska, te 22 tysiące starszego mężczyzny, to był grosz i o czym tu mówić. Niech się staruszek cieszy, że spółki nadal nie zarabiają na jego krwawicy.

  Być może spółki zarobiły na OFE, ale proszę znaleźć instytucję, która robi coś wyłącznie z poczucia misji dziejowej. Nawet programy społeczne rządu są z podatków Polaków. Za produkt się płaci i to jest tzw. oczywista oczywistość. Nas bardziej interesuje, kto jeszcze zarobił na OFE? Zdążył wycofać się z OFE przed jego likwidacją i skorzystać na procentach. Znamy takich posłów i nie są oni z obecnej koalicji rządzącej.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: niezalezna.pl

  photo: facebook/Platforma Obywatelska/theoniondaily

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap