back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Kto zyska a kto straci

  Ekscytowali się politycy Platformy Obywatelskiej wydarzeniami w gronie Zjednoczonej Prawicy. Ekscytowali się sympatyzujący z PO publicyści. Ekscytacji uległy wszystkie opozycyjne media. Czekali na jakiś polityczny zwrot i kusili Jarosława Gowina, a to stanowiskiem marszałka sejmu, a to funkcją technicznego premiera.

  Dziś wojna się toczy w Platformie Obywatelskiej. Wojna ideologiczna. Nawalanka jest wewnątrz partii, bo mowy być nie może, że PO jest jakimś konsorcjum kilku partii. Toczy się wojenka między prawą a lewą nogą formacji.

  Wczoraj lewa noga zwołała konferencję prasową, na której ogłosiła stanowisko zarządu dotyczące aborcji. Aborcji dopuszczalnej do 12 tygodnia ciąży. Dzisiaj odnosi się do niego prawa noga. Tak oto Paweł Zalewski pisze na twitterowym koncie: „To spór o demokrację. Wciąż obowiązuje Deklaracja Ideowa z 2001r., która akceptuje rozwiązania ustawy z 1993r. Zgodnie ze statutem PO, to Konwencja ma prawo określać stanowisko ws. Ideowych, a nie Zarząd. Nie możemy walczyć o demokrację w kraju, nie przestrzegając jej w partii”. Zgodnie ze statutem partii spraw ideowych nie może zatem rozstrzygać Zarząd PO. Wcześniej do projektu lewej nogi odniósł się Ireneusz Raś. Odniósł się w liście do władz partii i pisze w nim o nowym stanowisku Zarządu partii: „Takie rozwiązanie godzi w fundament wartości, na których opiera się nasza cywilizacja, a także narusza założenia Deklaracji Ideowej PO z 21 grudnia 2001 roku, w której Ojcowie Założyciele naszej partii jednoznacznie opowiedzieli się za kompromisem aborcyjnym”. Dla portalu onet.pl wypowiedział się inny polityk PO nieznany z imienia i nazwiska: „Poparcie dla aborcji na życzenie jest bardzo realne. To byłby koniec Platformy, bo my wyjdziemy z partii”.

  Tak zatem szala ciężkości w sprawie partyjnych, czy koalicyjnych sporów przeniosła się na stronę opozycji. Jarosław Gowin na drugą stronę mocy nie przeszedł, a wszystko wskazuje, że strona rządząca może za chwilę być wsparta nowym kołem poselskim, któremu bliżej na prawo. Chyba, że jak zwykle dyscypliny w PO nie będzie, a nowe stanowisko PO w sprawie aborcji było tylko manewrem do przygarnięcia części lewicowego elektoratu z Martą Lempart na czele.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, onet.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap