back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Ładny i zadziała

  Dzisiaj zasiedliśmy przed odbiornikami telewizyjnymi i z ciekawością czekaliśmy na ogłoszenie długo zapowiadanego „Polskiego Ładu”, czyli nowego popandemicznego programu Zjednoczonej Prawicy. No i mamy to. Jest sporo zagadnień, których mogliśmy się spodziewać, ale są też zaskoczenia. Nie będziemy gołosłowni jeśli powiemy, że jest dość optymistycznie. Wiemy, że wśród opozycyjnej klasy politycznej nie wszystko będzie do przełknięcia, ale tego to akurat byliśmy pewni.

  Jakich rewolucji możemy się spodziewać w nadchodzących latach? W służbie zdrowia 7% PKB na ochronę zdrowia, zniesienie limitów do specjalistów, modernizacja i budowa szpitali. Ponadto kwota wolna od podatku 30 000, podniesienie II progu podatkowego do 120 000, zerowy PIT dla pracujących emerytów i młodzieży do 26 roku życia, emerytura bez podatku do 2500. Budowa małych domów do 70 m2 na zgłoszenie, przyspieszenie dla nich wydania warunków zabudowy, tam gdzie nie ma planu miejscowego. Mieszkanie bez wkładu własnego, dopłata do kredytu dla rodzin, które mają co najmniej 2 dzieci. Ustawa o rodzinnym gospodarstwie rolnym, która będzie umożliwiała przekazanie gospodarstwa bez zbywania go, dopłata do paliw rolniczych, gazyfikacja wsi i budowa na ich terenie kanalizacji wodociągowej. Fundusz Polskich Inwestycji zapewni budowę nowych dróg ekspresowych, autostrad, ścieżek rowerowych, chodników. W ramach funduszu budowane będą boiska, świetlice, baseny, ośrodki kultury i szkoły. Dla każdej chętnej gminy położenie sieci szerokopasmowej. Modernizacja sieci ciepłowniczej. W ramach Polskiego Ładu budowane będą domy opieki dla seniora, modernizowane będą istniejące muzea, odbudowany zostanie pałac saski. Każda rodzina dostanie 12 000 kapitału opiekuńczego na pierwsze 3 lata życia dziecka. Polski Ład zapowiada likwidację umów śmieciowych i ustawę o statusie artysty zawodowego.

  Prezes PiS w swoim wystąpieniu mówił:” Polakom należy się takie życie jak na Zachodzie. Chcemy te aspiracje zaspokoić”. Premier Morawiecki: „Drugi fundament naszego Polskiego Ładu to sprawiedliwy system podatkowy, który powoduje, że chce się pracować jak największej liczbie pracowników. Praca musi się opłacać jak najbardziej.”.

  Jak dobry jest to program świadczy chociażby miałkość i głupota wypowiedzi polityków opozycji. Małgorzata Kidawa-Błońska, prawdziwa prezydent pisze na tt: „Zniesienie obostrzeń covidowych dokładnie w dniu prezentacji PiS to nie przypadek”. Jaki ma związek jedno z drugim nie wiemy. Może pani prawdziwa prezydent zatrzymała się w świecie Gierka i Bieruta, gdy po oficjalnych wypowiedziach, ulicami miast wyruszał marsz poparcia dla rządzących. W takie sytuacji jej manipulacja co do zniesienia obostrzeń byłaby uzasadniona i pewnie pani Kidawa-Błońska tak wyobraża sobie ogłoszenie programu wyborczego PO jeśli takiego się kiedyś doczekamy. Jeszcze bardziej odklejony od rzeczywistości jest poseł PO, Michał Szczerba. Ten tak komentuje dzisiejsze wydarzenie na TT: „Mlaskanie nie przykryje kłamstw ostatnich pięciu latach”. Poziom i klasę posła Szczerby wyjaśnił wicepremier Joachim Brudziński, który tak skomentował słowa Szczerby: „Dopóki takich pajaców mamy za głównych oponentów jestem spokojny o nasze rządy.”.

  Polski Ład jeśli zostanie zrealizowany zapewni Zjednoczonej Prawicy długie lata rządów. Widzą to dziennikarze. Dominika Długosz z Newsweeka pisze: „Wszystko wszystkim. Bardzo ładny program wyborczy i oczywiście, że zadziała”.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, tvpinfo.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap