back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  „Lotna” kontrola

  W ministerstwie zdrowia strzeliły szampany. Na twitterowym koncie posła Koalicji Obywatelskiej, Dariusza Jońskiego pojawiła się bowiem informacja, że on wraz ze swym dzielnym druhem, posłem Michałem Szczerbą zaczynają kontrolę w PLL LOT: „Rozpoczynamy kontrole poselską w PLL LOT w sprawie zwolnień grupowych!”. Urzędnicy ministerstwa zdrowia odetchnęli z ulgą. Nie z powodu jakiegoś strachu przed krewkimi posłami, ale z uwagi na to, że będą mogli pracować w spokoju w tym pandemicznym czasie.

  Dzisiaj to władze PLL Lot będą musiały bawić się w sprawozdawczość, by zaspokoić polityczne aspiracje posłów Koalicji Obywatelskiej. Tym bardziej, że „lotna” kontrola wzmocniona została kolejnymi posłami KO, Laskiem i Poncyliuszem. We czwórkę będzie łatwiej taranować konferencje prasowe władz PLL LOT, gdyby te chciały się odnieść do nieprawdziwych informacji, pochodzących ze skomplikowanej wyobraźni posłów KO.
  Kontrolę zwolnień trzeba zrobić, bo jak to jest możliwe, że samoloty nie latają, pasażerowie nie zainteresowani planowaniem dalekich podróży z wykorzystaniem mechanicznych ptaków, a LOT przeprowadza zwolnienia. Zapewne posłom umknęła informacja z ich ulubionej Gazety Wyborczej, która donosiła nie tak dawno: „Gigantyczne zwolnienie w Lufthansie. Do końca roku pracę straci 29 tysięcy osób”. Tak, tak panowie posłowie z Platformy Obywatelskiej. To ta sama Lufthansa, której wasz guru Donald Tusk chciał sprzedać naszego rodzimego przewoźnika. PLL LOT ma zwolnić 300 osób. To chyba malutka różnica w zestawieniu z Lufthansą.

  Przy zamieszaniu z kontrolą PLL LOT przez posła Jońskiego boimy się tylko o jedno. O Kutno! Można było wszak nawiązywać do kutnowskiego szpitala przy okazji kontroli w ministerstwie zdrowia i gratisowa reklama miejscowości szła w Polskę. Polacy wyjmowali atlasy i sprawdzali, gdzież to ta biała plama w ich edukacji geograficznej się znajduje. Jak poseł Joński połączy Kutno z PLL LOT nie wiemy. Może jakaś zwolniona stewardesa z Kutna pochodzi i kutnowski Urząd Pracy zbankrutuje z uwagi na jej zasiłek? Dajemy panu posłowi Jońskiemu pod rozwagę i dziękować nam za pomysł nie musi.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap