Lubisz bezpieczny seks? To lepiej przestań. Rząd podniesie cenę prezerwatyw.

5
8115
źródło pixabay.com (CC0)

Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o wprowadzeniu dodatkowego podatku obejmującego produkty antykoncepcyjne. Lepiej kupić gumki na zapas. Ich cena wielokrotnie się zwiększy!

Aktualna akcyza na prezerwatywy nie przekracza procentu ceny całej paczki. Po nowelizacji ustawy cena netto opakowania gumek może się zwiększyć nawet 12-krotnie.

Podwyżki oznaczają, że najtańsze gumki będą kosztować około 35 pln za paczkę (trzy sztuki) a najdroższe ponad 100 pln!

Realizacja projektu wprowadzenia dodatkowej akcyzy leży na sercu rządu. Politycy mówią o upieczeniu dwóch pieczeni przy jednym ogniu.

Wpływy do budżetu, wynikające z wprowadzenia w życie nowej ustawy, mogą opiewać na kwotę 10 miliardów złotych. Kwotę, która częściowo zostanie zwrócona społeczeństwu w postaci programów socjalnych.

Politycy wspominają również o wzroście urodzeń dzięki zmniejszeniu dostępności środków antykoncepcyjnych.

Zdaniem ekspertów wzrost cen będzie oznaczał, że sprzedaż kondomów zacznie spadać i coraz więcej klientów sięgnie po niekonwencjonalne produkty antykoncepcyjne – zwierzęce jelita, torebki foliowe, dętki od roweru etc.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Polub nas na fejsbuku