back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Magia sondaży, magia wyników…

  Jeszcze kilka dni temu część społeczeństwa ekscytowała się sondażem przedwyborczym na Prezydenta RP, który został wykonany na zlecenie Super Expresu i wskazywał na wygraną kandydatki opozycji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. W jego wyniku obecnie urzędujący Prezydent RP Andrzej Duda przegrywa z posłanką Małgorzatą Kidawą-Błońska w stosunku 47,1% do 52,9%.

  Cały sztab kandydatki zapewne rozdawał sobie już stanowiska od Dyrektora Gabinetu, po Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Rozmarzone oczy polityków opozycji błądziły po wyobrażeniu wnętrz Belwederu i wybierało sobie Gabinety. Posłanki opozycji, które nie tak dawno tańczyły w Sejmie, myślami pląsały na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Wszystko szło tak dobrze, a tu dwa dni po euforii jakiś parszywy IBRIS publikuje własny sondaż dotyczący zaufania do polityków. Wynika z niego, że Polacy największym zaufaniem dążą nie kogo innego, jak urzędującego Prezydenta. Na podium trudno szukać kontrkandydatki do objęcia urzędu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Zatem teraz urzędnicy Kancelarii Najwyższego moszczą się wygodniej w fotelach, z których żadna siła ich nie strąci. Jak długo potrwa tak stan? Pewnie do jutra, bo jutro jakaś kolejna sondażownia opublikuje swoje badania i szala się przechyli.

  Moglibyśmy sobie zawracać tym głowę, gdyby nie jakieś dziwne przeświadczenie, że sondaż zależy od partii, która go zleciła, preferencji politycznych sondażowni lub kapitału założycielskiego.

  My jednak wiemy swoje i cytując klasykę kina, która jasno obrazuje preferencje Polaków twierdzimy, że sondaże sondażami „a sprawiedliwość i tak musi być po naszej stronie”.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność..

  źródło własne
  photo by pixabay.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap