back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Manipulacje sondażem obywatelskim

  Wańka wstańka. Tak można powiedzieć o wspólnej, jednej liście opozycji w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Jak już się przyzwyczaimy, że tej listy nie będzie, to budzi się Gazeta Wyborcza i kolejny raz zapowiada wyniki sondażu obywatelskiego, które maja być przedstawione w poniedziałkowym wydaniu dziennika. Kolejny raz wydano kupę forsy na nic nieznaczące badania, które mają dopieścić Tuska i jego plan królowania nad cała opozycją.

  Tym razem sondaż ma być bardziej obywatelski i bardziej przekonywujący niż ten pierwszy. Dlaczego? Tego nikt nie wie, ale wie to Jarosław Kurski, który tak go zapowiada: „O ile pierwszy sondaż obywatelski to było „pul lup” dla demokratów, o tyle ten drugi to już „terrain ahead”. Można ignorować fakty, opowiadać o manipulacjach, ale prawdy to nie zmieni. Wyniki i analizy w poniedziałek w „GW” i na Wyborcza.pl”. My wiemy, ze o ile ten pierwszy sondaż był manipulacją, o tyle ten drugi też nie będzie miał nic wspólnego z prawdą i tego nic nie zmieni.

  Nie tylko my tak to postrzegamy. „Szkodzisz całej opozycji takimi zapowiedziami, a pomysł tego „sondażu obywatelskiego 2”jest poroniony. Doprowadzi to tylko do skłócenia partii opozycyjnych i demobilizacji wśród ich wyborców. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.”, „Prezentacja wyników i nakręcenie szumu wokół pierwszego sondażu obywatelskiego (prezentowanie go jako sondażu bardziej wartościowego niż inne rynkowe, bo był „obywatelski” i miał eksperymentalną metodologię) to była manipulacja”, „Ktoś poza wami ekscytuje się tymi „sondażami obywatelskimi”?”, „Panie, terrain ahead to był pierwszy sondaż obywatelski. Jeśli się nie opamiętacie i opublikujecie drugi, to tym razem już na pewno rąbniecie w brzozę. Nie pozdrawiam, bo więcej z Was szkody niż pożytku dla opozycji.” – piszą internauci pod wpisem Kurskiego.

  Sondaż obywatelski czy manipulacja? Historia oceni.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap