back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Mieszkanie dla staruszka

  Podczas dzisiejszej redakcyjnej kawki rozmawiamy o osobach starszych. Sami jeszcze się nie kwalifikujemy ale w rodzinach mamy dziadków, a nawet rodziców wieku emerytalnym. Nie jesteśmy w mniejszości tych, którym rodzice lub dziadkowie pomagali w życiu. Naszych „matuzalemów” darzymy wielkim szacunkiem i chcielibyśmy choć w części wynagrodzić im ich poświęcenie w nasze wychowanie, wykształcenie i nasze dobra materialne. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że my też kiedyś osiągniemy wiek emerytalny i chcielibyśmy, aby nasi potomni darzyli nas szacunkiem i otaczali opieką.

  Nie każdy jednak ten poziom szacunku dla starszych osób osiągnął. Arogancją w stosunku do starszyzny wykazał się ostatnio Szymon Hołownia komentując założenia Polskiego Ładu. Omawiany przez niego punkt bezpośrednio nie dotyczy osób w wieku emerytalnym, wręcz przeciwnie, chodziło o pomoc młodym ludziom w nabywaniu własnego “M”. Hołownia postanowił skrytykować gwarancje rządowe do wkładu własnego dla pozyskania kredytu mieszkaniowego.

  Pytany przez Beatę Lubecką, dziennikarkę Radia Zet o własny program pomocy młodym w pozyskaniu własnych czterech kątów odpowiedział, że najlepiej byłoby gdyby umożliwić młodym dostęp do mieszkań pod wynajem. Dziennikarka nie dawała za wygraną i postanowiła drążyć temat. Zapytała Hołownię, co Ci ludzie mieliby zrobić, gdy przejdą na emeryturę, a budżet ich gospodarstw domowych się znacznie zmniejszy. Szef Polski 2050 odpowiedział: „Mamy system mieszkalnictwa wspomaganego, mamy system mieszkań, które są dostępne dla osób starszych (…) będzie miała mieszkanie z takimi opłatami na które będzie ją (osobę starszą) stać”.

  Zostawmy tych młodych, którym Hołownia odmawia posiadania własnego lokum samemu będąc właścicielem posiadłości. Wróćmy do tej retoryki Hołowni dotyczącej osób starszych. Wg celebryty póki jesteś młody i harujesz jak wół, na przyzwoite mieszkanie może Cię stać. Jak już przejdziesz na emeryturę premier Hołownia przeniesie Cię do slumsów, gdzie mer miasta w ramach kampanii wyborczej, naprawi Ci pękniętą szybę taśmą klejącą, a czynsz będzie tak niski, że szczytem luksusu będzie posiadanie gazu lub kanalizacji. Nie koniecznie będzie to na obrzeżu twojego dotychczasowego miejsca zamieszkania. Takie enklawy są nawet w centrum Warszawy po prawej stronie Wisły.

  Podrzucamy jeszcze jeden pomysł panu Hołowni. Może coś na wzór kibucu zaordynować staruszkom. Czynsz będzie niski, bo póki będą na siłach będą mogli go odpracować na kibucowym gospodarstwie. Pamiętamy także, że szeregach partii pana Szymka jest Joanna Mucha, dla której pobieranie emerytury to upokorzenie. Aby zatem nie upokarzać staruszków emerytury będą wpływały na konto zarządcy kibucu, który za nie wypłaci sobie pensję.

  Pan Hołownia nawet jako emeryt ani z jednej ani z drugiej koncepcji zapewne nie będzie musiał skorzystać. Jego empatia jednak jest tak wielka, że gdy już dotrze do niego jakie są konsekwencje jego polityki mieszkaniowej, zapewne zapłacze nad nią, zapłacze nawet na wizji.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: radiozet.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap