piątek, 2 czerwca, 2023
spot_img
More

  Najnowsze

  Minister Jabłoński zaprasza na wycieczkę edukacyjną po Polsce dziennikarza „Die Welt”

  Temat reparacji rozgrzewa publicystykę po obu stronach Odry. Zrozumiałe, bo są nim zainteresowane obie strony. Polska opinia publiczna już wyraziła swoje poparcie dla inicjatywy polskiego rządu w sondażach, zatem dziwi reakcja niektórych z polityków polskich, którzy odnoszą się do niej z niechęcią, proponując w zamian, by Niemcy w zadośćuczynieniu zamiast wypłaty finansowej fundowali Polsce muzea. To wybrzmiało w rozmowie z byłym Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, o czym pisaliśmy we wcześniejszym felietonie.

  Bronisław Komorowski mógłby zatem podać sobie rękę z naszymi zachodnimi sąsiadami, którzy nie poczuwają się do winy za zbrodnie na Polakach i zniszczenia ich dorobku kulturowego poprzez grabież dzieł sztuki, czy zrównanie z ziemią polskich miast. Powody, którymi kierują się Niemcy są coraz bardziej nonsensowne, żeby nie powiedzieć obrzydliwe. Główny publicysta dziennika „Die Welt” Jacques Schuster w najnowszym felietonie napisał, że Polakom się reparacje nie należą, bo nie pomagali Żydom, gdy trwała ich eksterminacja, a jedynie biernie się temu przyglądali.

  Jak widać reparacje rozgrzewają niemieckie umysły do czerwoności. Skala tego rozgrzania jest tak duża, że panu publicyście z „Die Welt” przydałaby się wizyta u specjalisty z kanapą. Zanim jednak zda sobie z tego sprawę pomóc postanowił mu Paweł Jabłoński, polski wiceminister spraw zagranicznych. W filmiku zamieszczonym w mediach społecznościowych powiedział: „Szanowny panie Schuster, wie pan, dlaczego domagamy się od Niemiec zadośćuczynienia? Dlatego, że w czasie wojny pana rodacy zamordowali prawie sześć milionów moich rodaków. Rozgrabiliście cały kraj, dobra kultury. Zniszczyliście całą Polskę. I nigdy Niemcy za to nie zapłaciły”. Zaproponował także publicyście wycieczkę po Polsce, by ten dowiedział się tego, o czym być może nie piszą podręczniki do historii w jego kraju.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, salon24

  photo: twitter.com
  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap