back to top
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Mop na rondzie

  Dyskusji na temat przemianowania Ronda Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet jest taki ogrom w internecie, że choć chcieliśmy przemilczeć tę informację to nie możemy. My jesteśmy raczej za pozostawieniem stanu rzeczy. Jeśli mer stolicy i radni Platformy Obywatelskiej chcieli konieczne zrobić ukłon na rzecz kobiet, to jest wiele innych miejsc. Budują się nowe osiedla, na dojazdach do nich budowane są ronda i kobiety znalazły by tam swoje miejsce. Dlaczego „wysadzać z siodła” bohatera walki o niepodległość Polski?

  Porządek przywrócić może Wojewoda Mazowiecki. Zapewne to zrobi, bo Polacy bombardują pomysł stołecznych radnych PO. Swoją opinię wyraził także premier Mateusz Morawiecki. „Coś niepokojącego dzieje się w Warszawie. Najpierw anulowano święta Bożego Narodzenia na grafikach, którymi oklejono metro. Teraz stołeczni radni chcą anulować Rondo Romana Dmowskiego. Czy to prezydent Trzaskowski pisze nowy rozdział polskiej historii. Rozdział, w którym nie ma miejsca dla bohaterów naszej niepodległości?” – pisze premier na facebookowym koncie.

  Mer Warszawy Rafał Trzaskowski komentuje wpis premiera na twitterowym koncie. Trzaskowski pisze: „Panie Premierze, R. Dmowski jest uhonorowany w innych miejscach w Warszawie pomnik przy al. Szucha czy Dw. Wschodni. Rondo jego imienia stało się symbolem walki o prawa kobiet. Te, które po kolei próbujecie „anulować”. A niepokojący Pana wniosek do Rady Miasta złożyły kobiety. Mam nadzieję, że z równym zaangażowaniem zajmie się Pan kolejkami karetek pod szpitalami, szalejącą drożyzną czy szemranymi interesami kolegów z rządu. Co do naszych plakatów, to przekaz jest jasny. Na święta życzymy każdemu, bez wyjątków, także Panu, wszystkiego dobrego :)”. Ten wpis był chyba masochistyczny, bowiem internauci postanowili przypomnieć Trzaskowskiemu o jego obowiązkach. „Czytam, że Trzaskowski ma „pazur” i „siłę”. To ja mam prośbę, śmierdzi na zielonej Białołęce z Czajki, tramwaje do Młocin jeżdżą jak chcą, dziury w niemal każdej ulicy. Zawsze myślałem, że od tego jest prezydent miasta. Od szczurów przy śmietnikach i kanalizacji. Nie jest?” – pisze dziennikarz Wojciech Biedroń. „Jesteś Trzaskowski od pilnowania, żeby śmietniki opróżniano na czas, tramwaje jeździły zgodnie z rozkładem, żeby żłobki działały, a z kranów leciała woda. Od założycieli wolnej Polski się odlempartuj.” – komentuje jedna z internautek. „Nierób się wziął do roboty i zmienił tabliczkę na rondzie. Przejdzie Pan do historii jako najbardziej leniwy nieudacznik na tym stanowisku!” – zauważa kolejny.

  A my mamy taki odkrywczy pomysł. Może pan Trzaskowski przemyślałby oprócz zmiany nazwy ustawienie na środku ronda mopa, który nam się kojarzy z Martą Lempart, która wnioskowała o przemianowanie ronda. Zrobiłaby nam się taka oś widokowa. Palma na Rondzie de Gauella i mop na Rondzie Praw Kobiet.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, facebook.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap