back to top
poniedziałek, 22 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Morawiecki i inni odpowiadają płaskoziemcy Przybylakowi

  Choćbyśmy chcieli dziś znaleźć dobry temat do felietony przeszukując Twittera, to szanse są niewielkie. Wszystko za sprawa niejakiego Przybylaka, o którego wpisie na temat kobiet wychowujących dzieci i pobierających 500+, a za chwilę 800+ pisaliśmy chwilkę wcześniej. Twitter jest pełen odpowiedzi na wpis Przybylaka. Ponieważ odpaliliśmy wrotki z Przybylakiem za szybko, musimy zrobić korektę i podzielić się z czytelnikami pojawiającymi się komentarzami.

  Odpowiedzieć Przybylakowi postanowił sam premier Mateusz Morawiecki. Na wpis polityka Nowoczesnej: „Niepracująca matka trójki dzieci w przyszłym roku dostanie od państwa z różnych programów od 3552 do 3866 zł, czyli więcej pieniędzy niż początkujący nauczyciel , urzędnik czy pracownik socjalny za prace. Wsparcie bez pracy nie powinno być większe niż wartość pracy!”, premier odpowiedział: „Proszę Pana, po to mamy dwoje uszu i jedne usta, abyśmy dwa razy tyle słuchali, co mówili. Niech Pan nie obraża kobiet, które w pocie czoła pracują wychowując dzieci. Nigdy nie jest za późno na lekcje szacunku i pokory.”. Nad wpisem Przybylaka pochylił się rzecznik PiS Rafał Bochenek: „Widzę, że w Platformie Obywatelskiej ruszyła ofensywa programowa. Zaczęli od oceny sytuacji społecznej: idealna klientela dla władzy to ta, która chleje i bije swoje żony i dzieci; że matki wychowujące 3 dzieci to właściwie nic pożytecznego nie robią, a w ogóle to marginesy społeczne”. Ni zabrakło także wypowiedzi profesora Stanisława Żerko: „Jasne: matka z trójką dzieci zdaniem niejakiego Przybylaka z Nowoczesnej (czyli PO) powinna iść do roboty, bo jej się jeszcze w dupie przewróci z tego luksusu.”. Narrację Przybylaka porównał do swojej sytuacji rodzinnej redaktor Mazurek z RMF FM: „Szanowny Panie Michał Przybylak. Moja żona najpierw siedziała w domu z trójką dzieci i nie pracowała (tu ikonki palmy, drinka). Jak podrosły, to poszła do pracy ODPOCZĄĆ. 2) Mógłby nam Pan coś więcej o sobie, swoich osiągnięciach powiedzieć? Szkoda, żeby taki talent marnował się anonimowo.”.

  „Ciekawe, czy to stanowisko większej liczby osób w Koalicji Obywatelskiej.” – pyta dziennikarz Interii Łukasz Rogojsz. My możemy śmiało odpowiedzieć redaktorowi Rogoszowi. Oczywiście, że tak, bo wypowiedział się w tej sprawie radny warszawski Koalicji Obywatelskie, Sławomir Potapowicz. „Znacznie lepiej, kiedy matka pójdzie do pracy a dzieci do żłobka, przedszkola, szkoły. Chore, że bardziej opłaca się korzystać z zasiłków niż pracować” – napisał na TT Potapowicz.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap