back to top
wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Najazd reemigrantów!

  Nasz piękny sen się nie ziści. Pewni swojej pozycji i możliwości negocjacyjnych przychodziliśmy sobie do pracy na 9.30 zamiast 9.00. Dzień zaczynaliśmy od długiej kawy i bardzo istotnych, z naszego punktu widzenia, rozmów o zakupach, dzieciach, sukcesach polskich skoczków narciarskich lub lekkoatletów. Taka nasz prosperity trwało do wczoraj.

  Kierowniczka tej naszej hecy, czyli Naczelna, biegła w językach, natrafiła bowiem wczoraj na artykuł z niemieckiego „Frankfurter Allgemaine Zeitung”. Periodyk ten bez konsultacji z nami napisał, że coraz więcej Polaków wraca do kraju. Sytuacja taka spowodowana jest dobrą koniunkturą oraz sukcesami gospodarczymi polskiego rządu, który zachęca naszych rodaków zagranicą do powrotów. Wzrost gospodarki o 4%, bezrobocie na poziomie 3.8% , które jest niższe od średniej unijnej, przyczynia się do reemigracji. Swój ogląd sytuacji gazeta oparła na danych z Głównego Urzędu Statystycznego.

  Naczelna rzuciła nam gazetę na biurka z podkreśleniem na czerwono zdania, że w niektórych branżach brakuje rąk do pracy. Z jej dumnej miny można było wyczytać, że chętnie na nasze miejsce zatrudni fachowców wracających do kraju. W związku z tym nasze marzenia o klęczącej Naczelnej przed naszymi podaniami o podwyżkę lub przejściu na emeryturę pękły jak bańki mydlane. Trzeba wziąć się do roboty i zweryfikować nasze podejście do pracy. Wg dziennika bowiem koniunktura jest zwyżkująca i nic nie wskazuje, że miałaby ona ulec zmianie.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność..

  źródło: dw.com
  photo by pixabay.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap