back to top
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Nie chcą Brauna w Podkomisji. Posłowie PiS bohaterami internetu

  Wczoraj oficjalnie rozpoczęły się prace polskiego parlamentu nad Ustawą o Obronie Ojczyzny. Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu mówił, że prace na nią muszą być szybkie. Prezes PiS zwrócił uwagę, że Polska jest dzisiaj silniejsza niż przed laty, ale program jest bardzo drogi i z budżetu państwa nie da się wprowadzić większości regulacji. Na uzbrojenie polskiej armii trzeba będzie zaciągnąć kredyty. Kluby zgodziły się by 3% PKB przesunąć na zbrojenie. Chcesz pokoju szykuj wojnę mówił Jarosław Kaczyński do zgromadzonych w sali plenarnej posłów. Przypomniał o dwóch istotnych artykułach naszej Konstytucji, 85 i 82, które mówią o obowiązku obrony ojczyzny i wierności Rzeczypospolitej.

  Dawno nie było tak koncyliacyjnie w polskim sejmie. Wystąpienia przedstawicieli klubów poselskich potwierdzały konieczność pracy nad ustawą. Posłowie opozycji, jak Tomasz Siemoniak wzywali do przerwania wojny domowej, która niezmiennie toczy się w Polsce.

  Ustawa trafiła do prac w Komisjach i Podkomisjach, a na twitterowym koncie pojawił się wpis Krzysztofa Bosaka z Konfederacji. „Posłowi PiS z Komisji Obrony właśnie mając do wyboru skierowanie do Podkomisji ds. Ustawy o Obronie Ojczyzny posła Grzegorza Brauna lub Mirosława Suchonia poparli tego drugiego, mimo że w komisji będzie także dwóch posłów PO i jeden Lewicy. Widać w jakim gronie lepiej się czują” – napisał Bosak. Post zniknął, ale nie zniknęły screeny z niego zrobione. Nie zginęły, bo to była hańba delegować do tej podkomisji Grzegorza Brauna, który jest stronnikiem Putina. Posłowie PiS, którzy nie zgodzili się na jego zasiadanie w Podkomisji są dzisiaj bohaterami. Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski udostępnił post Bosaka z komentarzem: „Szacunek dla posłów PiS”. Marcin Celiński, redaktor naczelny Resetu Obywatelskiego post Bosaka skomentował: „Ja także czułbym się lepiej w gronie bez posła Brauna”.

  Bez posła Brauna prace nad ustawą zapewne potoczą się sprawniej. Chociażby z tego powodu, że podkomisja nie będzie musiała wykluczać go z obrad za brak maseczki. Posłom Konfederacji pod rozwagę: jednym posłem Braunem straciliście mandat w przyszłym parlamencie, jak wskazują najnowsze sondaże, zatem obudźcie się.

  źródło: twitter.com

  photo:


  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap