back to top
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Nie ze mną takie numery

  Platforma Obywatelska dostała przysłowiowego kosza od elektoratu w 2015 roku. Niby już troszkę czasu upłynęło, ale nie aż tak dużo, aby rodacy zapomnieli ich rządy. Trudno w trakcie pandemii nie wspomnieć o ich wyczynach na poletku służby zdrowia. Jak już się wspomina, to rozumie się ich niechęć do wsparcia rządzących w walce z zarazą.

  Jeszcze dźwięczą nam w uszach słowa naczelnego eksperta PO, Bartosza Arłukowicza, który krótko instruował: „K***a zamknij cztery szpitale i przyjdź po 200 milionów a nie po miliard”. To była recepta PO na uzdrowienie służby zdrowia, gdy jeszcze trzymała ster w rękach. Dziś na twitterowym koncie posłanka Joanna Borowiak wspomina cytaty polityków PO, które wyjaśniają, jaki Platforma obrała kierunek, by odciążyć medyków: „Starsi ludzie to kłopot, bo „chodzą do lekarza co dwa tygodnie dla rozrywki””, „Jaki jest sens operacji biodra u 85-latka, który „nie chodzi i nie będzie chodzić, bo się nie zrehabilituje?”.

  Starsi ludzie mogą się czuć już bezpiecznie. Mają stałą opiekę lekarską i operacje ortopedyczne dla nich są dostępne. Teraz PO chce błyszczeć w sprawie szpitali. Zamęcza swoją skomplikowaną diagnostyką w tej sprawie. Raz każe zamykać, by po dwóch dniach zmienić zdanie i woła o ich otwarcie. Nie damy się zmanipulować, nie dał się także redaktor Mazurek, który gościł w stacji RMF FM posła PO, Kropiwnickiego. Mazurek przytoczył liczby, z których wynikało, że PiS służbę zdrowia „wyprowadził finansowo z tej zapaści, do której doprowadziło 8 lat rządów Platformy”. No i zajechał Kropiwnickiego, który próbując wybrnąć z sytuacji zaczął bredzić o zadłużeniu szpitali powiatowych. Nie z redaktorem Mazurkiem takie numery. Szybko sprowadził posła na ziemię przypominając, że szpitale powiatowe pozostają w rękach powiatowych koalicji PO-PSL. Nie byłby sobą redaktor Mazurek, gdyby nie spuentował złośliwie rozmowy z dr prawa Kropiwnickim, doprowadzając tym nasze cebulowe ciała do skurczu mięśni brzucha od śmiechu. „Za waszych kraj płynął mlekiem i miodem, a teraz tylko śnieg, to my wiemy” – powiedział powstrzymując się od rechotania redaktor Mazurek.

  My tej „krainy mlekiem i miodem płynącej” w wydaniu Platformy Obywatelskiej nie oczekujemy z utęsknieniem. Oczekujemy zaś odpoczynku od platformerskich pomysłów uzdrowienia czegokolwiek. Zwłaszcza służby zdrowia, bo mamy świadomość upływającego czasu i na emeryturze chcielibyśmy skorzystać z usług służby zdrowia, gdy pęknie nam wyrostek robaczkowy.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, rmffm.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap