back to top
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Niemcy blokują środki na pomoc dla Ukrainy. Czy Putler ma haka na Scholza?

  Putler ogłosił mobilizację i setki, a może tysiące pijanych rezerwistów sowieckich zasila ich armię. To znak, że Putler nie odpuszcza, a także znak dla świata demokratycznego, że należy nadal Ukrainę wspierać. Gdy premier Morawiecki został zapytany o dalsza pomoc dla Ukrainy odpowiedział: „W reakcji na tę mobilizację cała wspólnota wolnych państw, a w szczególności wspólnota NATO, czyli najsilniejszy sojusz w historii świata, musi zareagować wsparciem dla Ukrainy”.

  Jak się to ma do rzeczywistości. Tak, że Kanclerz Niemiec Olaf Scholz postanowił zablokować wypłatę 3 milionów Euro ze środków Unii Europejskiej na pomoc dla Ukrainy. Niemcy blokują wypłatę ostatnich 3 mld euro unijnego pakietu pomocy makrofinansowej dla Ukrainy. Jak dowiaduje się Polska Agencja Prasowa, trwają próby znalezienia kompromisu w tej kwestii. Pierwszy miliard Ukraina dostała na początku sierpnia. W tym miesiącu Unia Europejska przyznała jej kolejne 5 mld” – podało na Twitterze Radio Zet. Przy czym Niemcy otwierają się na dezerterów z Rosji, którzy jeszcze nie tak dawno udając, że nic się nie dzieje, wygrzewali się w słoneczku Riwiery Tureckiej.

  Na niemiecka blokadę środków reaguje internet. Rafał Ziemkiewicz na twitterowym koncie pisze: „Przy najbliższej okazji Rumpelsztycel znowu będzie bezczelnie wmawiał, że nikt nie pomaga Ukrainie tak jak Niemcy i to niemieckiej pomocy zawdzięcza ona swe sukcesy. Zobaczycie.”. „Po tym jak aktywnie działa Scholz na rzecz Rosji, to jestem pewien, że to jest kwestia „haków” jakie mają na niego Rosjanie z czasów jego bardzo aktywnej, komunizującej młodości. Na Łubiance teczka Scholza pewnie jest spuchnięta jak balon…: – dodaje polski pisarz i dziennikarz Jacek Piekara.

  My także jesteśmy zdania, że Putler cos na Scholza skrywa w głębi swoich gabinetów.


  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap