back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Niemcy nie chcą przyjmować uchodźców z Ukrainy. Bosak chwali postawę Niemiec

  Pięć miesięcy za wschodnią granicą naszego państwa, na Ukrainie toczy się bój o niepodległość tego państwa. Bój krwawy. Dlatego mierzymy się z falą uchodźców, która nadal trwa. Przypomnijmy, że uchodźcami są w większości kobiety, dzieci i starcy. To jest nasz europejski obowiązek, aby do tych ludzi wyciągnąć pomocną dłoń. Te biedne kobiety i dzieci uciekające przed okrucieństwem wojny przyjęło wiele krajów europejskich i nie tylko europejskich. Szacuje się, ż Polska przyjęła pod swój dach 4 miliony uchodźców z Ukrainy. Są skromni, nie chcą być na naszym utrzymaniu. Przyjmują propozycje pracy często nie licującą z ich wykształceniem. Pomocy finansowej dla uchodźców w Polsce, takiej formalnej od Komisji Europejskiej nadal nie ma. Jednak nie zamykamy naszych granic, przyjmujemy i przyjmować będziemy. Inaczej jest za naszą zachodnią granica.

  Niemcy, mimo że są krajem bogatszym od Polski, że nie wstrzymuje im się środków z funduszu-pożyczki pocovidowej, którą zaciągnęła Unia Europejska zamykają drzwi dla uchodźców z Ukrainy. Jak napisał dzisiaj jeden z internautów na TT: „Niemieckie landy odmawiają przyjmowania uchodźców z UKR: kończy się finansowanie, administracja dusi się w sztywnych przepisach, brakuje kwater. Wielki i bogaty kraj znowu bezradny w obliczu kryzysu. A co z wartościami, solidarnością europejską i zwykłymi, ludzkimi odruchami?”. Lecz nie o tych niemieckich odruchach warto wspomnieć przy okazji tego wpisu.

  Pod wpisem internauty zauważamy wpis posła Krzysztofa Bosaka z Konfederacji. Poseł tak komentuje stosunek Niemiec do uchodźców: „Troska przede wszystkim o swój własny kraj i odpowiedzialność za jego majątek i finanse, a nie szastanie tym na lewo i prawo, to właśnie europejskość, poważne traktowanie własnych wartości i zdrowy ludzki odruch.”. Wg tego wpisu posła Konfederacji europejskość powinna objawiać się tym, żeby zaryglować drzwi i nie przyjmować tych najbardziej bezbronnych z Donbasu, Charkowa, Mariupola.

  W dniu dzisiejszym poseł Bosak udowodnił, że jest wspaniałym następcą swoich starszych kolegów Brauna i Korwina-Mikkego. A nam jest tak po ludzku wstyd, że mamy takich parlamentarzystów.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: domena publiczna/twitter.com  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap