back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Niemiecki „Bild” o Patriotach i opaskach. Dedykujemy naszej opozycji

  Wiele się ostatnio mówi o systemach Patriot, które oferuje Polsce niemiecki Kanclerz. Minister Obrony Narodowej RP Mariusz Błaszczak na tę propozycję zareagował na Twitterze. „Po kolejnych atakach rakietowych Rosji, zwróciłem się do strony niemieckiej, aby proponowane Polsce baterie Patriot zostały przekazane na Ukrainę i rozstawione przy zachodniej granicy. To pozwoli uchronić Ukrainę przed kolejnymi ofiarami i blackoutem i zwiększy bezpieczeństwo przy naszej wschodniej granicy” – napisał minister Błaszczak. Zrozumienia się nie doczekał. Zarówno u polskiej opozycji, jak i władz Niemiec. Opozycja uderza w patriotyczny ton licząc, że Polacy się na to nabiorą i żąda wycofania się z tej propozycji. Niemiecka minister obrony Christina Lambrecht odpowiada na propozycje Polski i twierdzi, że Patrioty musza być umieszczone na terytorium NATO. Co na to zwykli Niemcy.

  W dzisiejszym wydaniu „Bild” ukazał się artykuł o znamiennym tytule „Ukraina zamarza, Kanclerzu!”. Mieliśmy okazję się z nim zapoznać, bo na TT podał go mer Kijowa, z którym tak bardzo identyfikuje się nasza opozycja. W artykule czytamy: „Dostarczone dotychczas systemy obrony przeciwlotniczej są dalece niewystarczające, konieczne są dalsze systemy Iris T – i system obrony przeciwrakietowej Patriot potrzebne są systemy dla kraju. Niezrozumiałe jest, dlaczego są one oferowane Polsce, a nie Ukrainie.”. Bild, to gazeta, która często mówi językiem narodu i zapewne takie jest jego stanowisko, jak przytoczone w tekście. Nasza opozycja artykułu zapewne nie czytała i brakuje jej empatii w stosunku do marznącego ukraińskiego narodu, bo oni są przedstawicielami władz niemieckich na terenie Polski. Co Kanclerz mówi, to prawda i konieczność, a usta są pełne frazesów o patriotyzmie.

  Jeszcze jeden fragment tekstu w „Bildzie” zwrócił naszą szczególną uwagę. Autor tekstu odnosi się do Mundialu i aferze z opaskami. Każdy, kto ma do czynienia z reżimami, kto słusznie dyskutuje o opasce „Jedna miłość” na mundialu, nie może ignorować faktu, że zbrodniarz wojenny Putin i jego armia stopniowo bombardują jedną elektrownię po drugiej i zamieniają Ukrainę w najciemniejszy kraj świata.

  źródło: bild.de

  photo: domena publiczna

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap