Nieproszony gość

0

Jak donoszą dzisiaj wpisy na twitterowych kontach dziennikarze powinni do swoich programów zapraszać gości tylko z listy. Listy, której autorami są Tomasz Lis i jego małżonka, druga, Hanna. Jak się dziennikarzowi zdarzy zaprosić do programu człowieka o odmiennych poglądach do małżonków Lis, zostaną srogo skarceni w twitterowej przestrzeni.

Dzisiaj Agnieszka Gozdyra z Polsat News żali się na swoim koncie twitterowym: „Urocze, że są osoby, które widzą w tym MÓJ powód do dumy. Ja serio nie wkładam gościom do głowy myśli ani nie nakazuję im wypowiadać konkretnych treści. To po prostu info o skutkach danej wypowiedzi.” Ten żal, to konsekwencja wcześniejszego wpisu pani Agnieszki, która nie do końca zgadza się z poglądami gościa z Debaty Dnia, Kai Godek. Pani Godek chyba nic mądrego nie miała do przekazania, ale niezależna stacja telewizyjna ma prawo do przedstawiania opinii publicznej różnych, często spolaryzowanych poglądów. Dlaczego do Debaty Dnia miałaby być tylko zapraszana Pani Scheuring-Wielgus, która w sprawach dotyczących ochrony życia poczętego ma zdecydowanie odmienne zdanie od Godek?

Redaktor Gozdyra swoją opinię na temat wypowiedzi Godek wyraziła, pożaliła się na krewkich obserwujących i doczekała się łajania przez panią redaktor Hannę Lis. Ta pod jej wpisem zamieściła taki oto komentarz: „Aga, z całą sympatią, to ty wylansowałaś nowe odkrycie towarzyskie pani Magdy Ogórek, pana Jakimowicza. Kilka dni po jego „występie” w skandalistach był już w TVPiS. Po prostu: stop making stupid people famous.”

Jakimowicz, odkryty jak to sugeruje Hanna Lis, przez panią redaktor Gozdyrę, na liście Lisów nie figuruje. My także powątpiewamy w jego talenty dziennikarskie, ale gdyby nie niechęć do telewizji publicznej pracę mogłoby w niej znaleźć co najmniej kilku polityków opozycji, za równie wytrawne komentarze, jak te które wygłasza Jakimowicz. Wystarczy prześledzić konto społecznościowe naczelnego chadeka z Brukseli.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

źródło: twitter.com
photo by: