back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Niezależny zależny

  Prezes NIK, Marian Banaś się obraził. Obraził na obóz rządzący i jak chłopczyk w wieku przedszkolnym, który dostał po łbie łopatką od kolegi, któremu chciał podprowadzić grabki, mści się na kolegach, którzy na urząd go wsadzili. Szuka haków angażując do tego wszystkich podległych mu urzędników.

  Oczywiście wtóruje mu opozycja, która jeszcze parę lat temu najbardziej utyskiwała przy jego nominacji. Za wczorajszy donos do prokuratury na premiera i podległych mu ministrów, opozycja wystawi Banasiowi pomnik. Wg opozycji rola Banasia w tej sprawie już się skończyła, zatem czas teraz utyskiwać na prokuraturę, która donosem Banasia się zajmie.

  Borys Budka pomiędzy wywalaniem członków PO z partii, a wspieraniem kandydata Fiołka lub Fijołka, pisze swoje memorandum na twitterowym koncie: „Dlaczego prokuratura nie może być zależna od polityków? Odpowiedź kryje się w dzisiejszym wniosku NIK, oskarżającym najważniejszych polityków PiS o poważne przestępstwa. Niezależny prokurator wiedziałby, co z nimi robić…”. Owszem za rządów PO, funkcje ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego były rozdzielone, ale czy ten platformerski niezależny prokurator był rzeczywiście niezależny, skoro „RZECZPOSPOLITA” w 2011 roku w artykule pod tytułem „Prokurator generalny zależny od Donalda Tuska” pisała o nim tak: „Ustawa powołująca niezależnego prokuratora generalnego przypomina popękany mur, przez który łatwo mogą przenikać polityczne wpływy” . Mamy też w pamięci słowa Sławomira Neumanna o niezawisłych sądach, które działy w czasach PO na wniosek niezależnego prokuratora: „Sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią, ku***, nic. Będą prowadzić sprawy – i ch***”.

  Reformatorskich pomysłów Borysa Budki chyba nie podzielają internauci, którzy tak ten apel przewodniczącego PO odczytują: „Nie może być tak że sądy są zależne od polityków PO , jeśliby nie były ; Gawłowski, Grodzki, Nowak, Pinior , Giertych dawno by siedzieli.”, „Trzeba to było powiedzieć Tuskowi kiedy rządził „niezależną” prokuraturą, która dziwnym trafem wszystkie afery zamiatała pod dywan. Albo była w zmowie z rządem i kastą, albo byli tacy nieudolni!”, „…no właśnie, było to niezbędne w latach 2007-2015.” Gdyby Panu Budce umknęło o jakich aferach pisze internauta, to przypomnimy te sukcesy Prokuratora niezależnego za czasów, gdy m.in. Budka był Ministrem Sprawiedliwości: afera taśmowa, afera hazardowa, afera wyciągowa, afera stadionowa, afera autostradowa, afera stoczniowa, afera Amber Gold, afera Elewarru itd., wierszówka mogłaby nam się skończyć.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap