środa, 6 lipca, 2022
spot_img
More

  Najnowsze

  Nowe powołanie przy okazji noweli

  Gorąco się zrobiło w internetach, bo jutro pod obrady sejmu wjeżdża projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Mechanizmy kontroli nad mediami obowiązują w krajach Unii Europejskiej a nawet w USA, które broniąc TVN chcą wpłynąć na nasze ustawodawstwo. Przypomnijmy, w USA Polak mógłby mieć co najwyżej 20% akcji stacji telewizyjnej, a w Polsce wg strony amerykańskiej większość udziałów może mieć zagraniczny inwestor mający swoją siedzibę np. w kiblu na lotnisku w Dubaju, bo korzysta z nieszczelności przepisów.

  Przeciwnicy zmian w ustawie twierdzą, że nowela wymierzona jest w TVN, któremu za dni kilka kończy się koncesja. Nas to mało interesuje, bo TVN oglądamy już tylko jako logo na znaczkach, które domowym sposobem wyrabia Cezary Grabarczyk poseł Platformy Obywatelskiej, by przyozdobić nimi dzisiejszych protestujących pod sejmem. Uważamy jednak, że TVN na polskim rynku się utrzyma i będzie nadal sączył jadem oczerniając wybraną w demokratycznych wyborach stronę rządzącą.

  Ale co tam nowela ustawy i spowodowana przez nią histeria dziennikarzy TVN. Ważne jest, że poseł Grabarczyk w końcu odnalazł swoje powołanie. Elektorat pana posła może czuć się zwolniony z obowiązku głosowania na pana posła by zapewnić mu pracę. Poseł już ma fach w ręku i zapewne wkrótce będzie tłoczył znaczki Telewizji Trwam, gdy komuś przyjdzie do głowy ją zlikwidować.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:twitter.com/c_grabarczyk

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap