back to top
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Nowi ewangelizatorzy

  Sejmowa debata nad przedłużeniem stanu wyjątkowego w części województwa podlaskiego i lubelskiego (przy granicy z Białorusią) przerodziła się w popis szaleństwa i hipokryzji posłów opozycyjnych. Zachowanie niektórych z nich oraz wygłaszane mowy pozwalają wątpić w zasadność sprawowania przez nich mandatu poselskiego. Jednak nie mogliśmy w redakcji uwierzyć własnym uszom, słysząc jak lewicowi i ateistyczni posłowie cytują i powołują się na ewangelię i nauczanie papieża Jana Pawła II. Przy okazji zarzucali posłom PiS, że nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem.

  Uf! Dawka hipokryzji wręcz porażająca. A jeszcze tak niedawno ci posłowie i powiązani z nimi politycy, krzyczeli o braku rozdziału Kościoła od państwa, o nadmiernym włączaniu teologii do życia publicznego w naszym kraju (aby być precyzyjnym: może nie używali nazwy teologia, bo dla nich to zbyt skomplikowane, ale sens zachowaliśmy) i o złym wpływie chrześcijaństwa na rozwój nowoczesnego społeczeństwa. Pominiemy już fakt, że lewica spod szyldu Pezetpeeru budowała iście „nowoczesne społeczeństwo”, którego znakiem rozpoznawalnym było zacofanie cywilizacyjne, z którego Polska wychodzi z trudem. Tymczasem, kiedy jest im to na rękę sięgają w debacie publicznej (sejmowej) po argumenty religijne, chrześcijańskie.

  Wychodzi na to, że ich lewicowość jest mocno wątpliwa! Przypominamy sobie czasy (cóż mamy w redakcji swoje lata), kiedy milicjanci oraz pezetpeerowscy aparatczycy po cichu brali ślub kościelny, chrzcili w kościołach rzymskokatolickich swoje dzieci, organizowali im pierwszą Komunię św., bierzmowanie i wiele innych obrzędów religijnych. Innymi słowy: historia się powtarza, albo zatacza koło. My, czytający i znający ewangelię z faktu użycia jej argumentów w Sejmie jesteśmy zadowoleni. Pokazuje to bowiem siłę i aktualność nauki Chrystusa, niezależnie od polityki, miejsca i czasu. Ewangelia jest uniwersalna! I to pokazują polscy posłowie – nowi ewangelizatorzy.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: sejm.gov.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap