niedziela, 3 lipca, 2022
spot_img
More

  Najnowsze

  Nowy idol

  Przy okazji szczepionki objawił się nowy idol. Już nie Niemcy, USA czy Bruksela. Nie trzeba być wpływową cioteczką zza zachodniej granicy, mocarstwem z przywódcą, który obali polski rząd, czy stolicą-siedzibą naczelnego polskiego trolla, aby zostać wzorem do naśladowania.

  Teraz najpopularniejszym krajem polityków Platformy Obywatelskiej stał się Izrael. Szczepienia wszak idą im sprawnie, ale zabielmione oczka naszych opozycyjnych pupili nie widzą, że kraj ten w Unii Europejskiej nie jest i nie jest zdany na nieudane negocjacje w sprawie dostaw szczepionki prowadzonych przez unijnych przywódców. Polska w Unii jest i gdyby tylko rząd pozwolił sobie na samowolę i niepodporządkowanie się przy wspólnym zakupie szczepionki już Szczerba z Jońskim podejmowali by kolejne kontrole.

  Izrael szczepi Moderną, zatem teraz fiolki z tym specyfikiem mają najsilniejszą moc do atakowania polskich władz. Poseł Szczerba na twitterowym koncie pisze: „Izrael wydaje zaświadczenia o bezpieczeństwie wynikającym z zaszczepienia Moderną i Phizerem (Moderna wytłuszczona-przyp. red.). Dlaczego rząd zrezygnował z 6,6 mln szczepionek Moderny, które miały być dostępne w IV kwartale. Szczepienia trzeba będzie powtarzać. Kto wpadł na pomysł z chińską szczepionką?” Ma cierpliwość konto „Szczepimysie” do kąśliwości posła Szczerby. Nam by już się odechciało wchodzić w reakcję z posłem Szczerbą, a oni mimo wszystko odpowiadają: „Szanowny Panie Pośle, odpowiadamy ponownie: zrezygnowano z puli szczepionek, które przybyłyby do Polski na koniec 2021 roku. Do tej pory mamy zamówionych ponad 100 mln dawek szczepionek na bieżący rok.”

  Michał Szczerba nie przewidział, że Prezydent Andrzej Duda zainteresuje się szczepionką z Chin. Pewnie, gdyby był wyrocznią, to sam zadzwoniłby do przywódcy Chin. Skoro jednak sprawę przespał, to musi uderzyć w rozmowy międzynarodowe prezydenta. Izrael szczepionką chińską nie szczepi, zatem wg Szczerby nie ma podstaw do ewentualnego sprowadzenia chińskiego specyfiku, nawet po to, by mogła ta szczepionka zaistnieć na rynku komercyjnym, dla tych którzy nie boją się, że po zaszczepieniu ich oczy staną się skośne.

  Populizmowi izraelskiemu nie ulega prezes Władysław Kosiniak-Kamysz. Jest lekarzem i myśli wyłącznie o zdrowiu pacjenta, a pacjentem jest obecnie cały polski naród. Kosiniak-Kamysz nie boi się, że mu skóra pożółcieje i pisze na TT apel do premiera Morawieckiego: „Premierze Morawiecki, czas na szybki wniosek do szefowej Unii Europejskiej o zbadanie skuteczności chińskiej i rosyjskiej szczepionki. Jeśli będzie akcept, to pilnie ściągnąć do Polski. I szczepić. Nie ma co czekać, na szali jest zdrowie i życie naszych rodaków”.

  Oj, pojechał nasz Tygrys za daleko. Jeszcze szefowa UE dopuści do obrotu Sputnika i poseł Szczerba po szczepieniu stanie się zagrożeniem dla Twardowskiego. Na księżycu dwóch panów się nie zmieści. A Izraelowi nie zazdrościmy, jak się Joński ze Szczerbą rozpędzą, to i u nich kontrolę jakości macy mogą przeprowadzić.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap