back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  O Biedroniu, który (nie) jeździł koleją

  Kandydat na Prezydenta RP Robert Biedroń podróżuje po kraju zakładając Komitety Biedronia. Dziś wybrał się do Leszna i zameldował na Twitterze: „Kulejąca służba zdrowia to nie wszystko. Ciągle zmniejszana jest liczba połączeń z Wrocławiem i Poznaniem, co wymusza przesiadanie się do samochodów. Słucham problemów Leszna zakładając „Komitety Biedronia”.

  Serce nam pękło z rozpaczy nad dramatem transportowym mieszkańców Leszna. Jednak nasza redakcyjna buchalteria kazała nam sprawdzić te fakty. Postanowiliśmy posługując się stroną Rozkład jazdy PKP sprawdzić tę informację. Zatem rzeczywistość jest taka: z Leszna do Poznania są 23 połączenia bez przesiadek, które jadą w przedziale czasowym od 1.01 do 1.31. Z Leszna do Wrocławia jest 21 połączeń. Większość bez przesiadek, dojeżdżających do celu w około 1 godzinę 30 minut. Dwa połączenia są dla miłośników podróży koleją i proponują dojazd do stacji docelowej w 6 lub 7 godzin. Czy wg Pana kandydata pociągi te powinny jeździć z częstotliwością komunikacji miejskiej w godzinach szczytu?

  Panie kandydacie Biedroń. Dla nas dał się Pan nabić mieszkańcom Leszna w przysłowiowego balona. Wybierając podróż samochodem wybieramy wygodę, bo można prosto z łóżka w piżamie się przemieścić, bo można makijaż na czerwonym zrobić, zjeść kanapkę z jajkiem nie wzbudzając pożądania u współpasażerów. Nie ma to nic wspólnego z koleją.

  Jednakże postanowiliśmy kandydatowi Biedroniowi donieść od bolączkach innych regionów kraju. Jak wieść gminna niesie w pewnej gminie na pomorzu znacznie wzrosła cena wody bieżącej, a zatem mieszkańcy byli zmuszeni przerzucić się na picie wódki, zaś w jednej z miejscowości w Wielkopolsce wprowadzono sygnalizację świetlną, co zmusiło obywateli do przechodzenia przez jezdnię w niedozwolonych miejscach. Tymi problemami w pierwszej kolejności powinien się Pan zająć, jak już Pan zostanie strażnikiem Konstytucji.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: Twitter, www.rozklad-pkp.pl
  photo by pixabay.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap