back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Obietnice czas zacząć

  Telewizja Polska miała obowiązek przeprowadzić debatę telewizyjną wszystkich kandydatów na prezydenta, nam kazała ją śledzić Naczelna. Sama pewnie sączy sobie teraz szklaneczkę czegoś „sympatycznego” i ogląda „Dom z papieru”, sezon 758, a my ślęczymy przy odbiornikach telewizyjnych. Pięciu męczenników z „Cebuli”. Prosiliśmy o oddelegowanie choć jednej graficzki, która mogłaby śledzić choć tę część dotyczącą swobodnych wypowiedzi, ale polegliśmy. Planowana do pomocy graficzka w ostatniej chwili wykręciła się 5 rocznicą ślubu.

  W ramach protestu postanowiliśmy przeprowadzić taki nasz redakcyjny strajk włoski i być bardziej precyzyjnymi od kandydatów, zatem śledziliśmy tylko odpowiedzi na konkretnie zadane pytanie w każdej z „dyscyplin” narzuconych przez TV.

  Pierwsze pytanie o przymusową relokację imigrantów. Prezydent Duda zauważył, że zmuszać ich do pobytu w Polsce nam nie wypada i trudno się z nim nie zgodzić, bo Ci, którzy w naszych ośrodkach przez przypadek się znaleźli, szybko uciekali za naszą zachodnią granicę i nawet kartki pożegnalnej nie zostawili. Hołownia wspomniał o korytarzach humanitarnych i coś mówił o odesłaniu klęczników, choć może miał na myśli dywaniki. Według Biedronia każdy ma się u nas czuć jak u siebie, zaś Bosak podziękował PiS. Kandydat Trzaskowski wspomniał o Tusku, wylanej kawie i umowie z Turcją i tylko imigrantów gdzieś zagubił. Kosiniak-Kamysz też chyba był za korytarzami, ale zanim do nich dotarł, to był węgiel, jabłka i śmieci. Tanajno przyznał rację Dudzie, Żółtek coś o darmozjadach, Piotrowski przeciw dyktatowi, Witkowski przyjął Czeczenów, a Jakubiak nie będzie z Merkel witał imigrantów.

  Czy przygotowania do I Komunii powinny odbywać się w szkole, to treść drugiego pytania. Duda podparł się konstytucją i prawem rodziców do wychowywania dzieci. Nie ma przymusu, jest element wolnościowy. Hołownia najpierw przeprowadzi audyt pomiędzy kościołem a państwem, a potem wspólnota szkolna ma o sprawie zadecydować. Biedroń religię ze szkół wyprowadzi, to chyba i do I komunii się w niej nie będzie można przygotować. Bosak nazwał pytanie tematem zastępczym. Trzaskowski coś o szczuciu Polaków mówił, ale to chyba tematu nie dotyczyło, bo dobrnął do decyzji rodzicielskiej w temacie komunii. Kosiniak-Kamysz mówił o indoktrynacji politycznej małolatów, bo chyba o to chodziło, gdy w odpowiedzi usłyszeliśmy, że jest za dużo polityki w kościele. Tanajno obwołał Polskę świeckim państwem, Żółtek nie odróżnia księdza od księdza, Piotrowski jest za, Witkowski przeciw, a Jakubiak powołał się na konkordat podpisany przez SLD.

  Trzecie pytanie o zmiany w konstytucji dotyczące związków partnerskich, jednopłciowych i adopcji przez nich dzieci. Duda będzie nadal realizował normę konstytucyjną, Hołownia za związkami partnerskimi, przeciw jednopłciowym i adopcji. Biedroń uznał LGBT za papierek lakmusowy, Bosak na nic się nie zgodzi. Trzaskowski związki partnerskie ma w programie, zaś w drugiej części wypowiedzi mówił o darmowych przedszkolach i żłobkach i teraz mózgi nam parują, by jakoś powiązać to z parami jednopłciowymi. Kosiniak Kamysz, ten to sam na siebie bicz ukręca, bo na nic się ni zgadza, ale zrobi referendum. Tanajno chyba jest przeciw, bo demografia upada, Żółtek dał wykład o innych do innych, Piotrowski jest przeciw, Witkowski za, a Jakubiak postanowił stać się recenzentem konstytucji i w prosty sposób tłumaczył jej zapisy: Konstytucja mówi jasno. Nie żeby im było miło, tylko aby prokreowali.

  Tak dobrnęliśmy do czwartej odsłony. Czy przyjąć Euro i kiedy? Duda wspomniał, że polska waluta nas chroni, ale nie wyklucza przyjęcia EURO kiedy społeczeństwo będzie zamożne. Hołownia chce przyjęcia Euro, ale nie za jego kadencji. No cóż, to jest bardzo prawdopodobne. Biedroń chce rubli, a Bosak znów wjechał z tematem zastępczym. Trzaskowski przypomniał, że do przyjęcia EURO zobowiązuje traktat akcesyjny, a później coś było o centralne-lokalne i nijak nie umiemy tego z EURO powiązać. Kosiniak-Kamysz zasugerował odlot autorowi pytań, ale jest za pozostawieniem złotówki. Tanajno chce zafundować wszystkim swoim kontrkandydatom budki z lodami, Żółtek chce wyjść z UE, Piotrowski jest przeciw, Witkowski jest za, a Jakubiak nas oświecił, że pieniądze nie są z banku.

  Piąta tura – szczepionki. Sprowadzić i szczepić? Duda przed zakupieniem chce zapytać ekspertów, a jak Ci dadzą zielone światło to dać wolny wybór Polakom, a seniorzy ze szczepień skorzystają za darmo. Hołownia zapyta, tu nasza wiedza się kończy. Biedroń chce szczepionki na nienawiść, a Bosak wymachiwał ustawami, których tytułów zapomniał. Trzaskowski lewitował i pytał czy pandemia się skończyła, a Kosiniak-Kamysz chce wynaleźć szczepionkę na bazarze w Łowiczu. Tanajno zauważył, że Polska jest zakładnikiem staruszków, Żółtek wspomniał o zwierzętach gospodarczych, Piotrowski nie chce do niczego zmuszać ludzi, Witkowski dwa razy tak, a Jakubiak pokazał widzom jak wygląda tester.
  Z tęsknotą patrzymy na dno opróżnionego szklanego naczynia. Już zaczęło się nam podobać, moglibyśmy z każdym z panów w Polskę ruszyć, a tu końcówka – swobodna wypowiedź. Duda obiecał dalszy pomyślny rozwój i zapewnił, że każde zobowiązanie traktuje poważnie. Hołownia miał przekaz niewerbalny, żonglowanie obrączką. Biedroń zapewnił, że prawo zwierząt jest na wyciągnięcie ręki, za Bosakiem stoi armia narodowców i katoli. Trzaskowski chce nas nauczyć rozmawiać, Kosiniak-Kamysz ma ukryty talent, jest krawcem, który coś tam rozdartego będzie zszywał. Tanajno przyszedł z prezentami w postaci portretów. Na Żółtka będziemy głosowali, gdyż obiecał abolicję wszystkim co nie płacą podatków. Piotrowski obiecał wszystkim nieśmiertelność, Witkowski 7 dni pracy, a Jakubiak wspomniał coś o garderobie.

  Pracę wykonaliśmy solidnie. Im dłużej tym bardziej nam się podobało. Z każdym pytaniem topniały nasze wspomagacze i otwierał się umysł. Teraz oddamy się zabiegom relaksacyjnym, a Naczelnej grozi śmierć, gdy zadzwoni przed 10.00.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twp.info
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap