back to top
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Obywatele niemieccy dziękują Polakom

  Coraz więcej migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Coraz więcej niebezpiecznych sytuacji. Pogranicznicy białoruscy oślepiają polskie służby graniczne laserami, by umożliwić przejście imigrantom na stronę polską. Robi się nieśmiesznie, a nawet przerażająco. My zaś zaglądamy do niemieckiej prasy i telewizji. Jak przedstawiają sytuację na polsko-białoruskiej granicy media naszych zachodnich sąsiadów? Jak artykuły komentują czytelnicy?

  W „Die Welt” artykuł pod tytułem „Migranci ponownie przekraczają granice polski”. Rzetelny przekaz tego, co się dzieje na wschodniej granicy Polski oraz wypowiedź Michaela Kretschmera, premiera Saksonii. Ten dla gazety „Bild am Sonntag” powiedział: „Nie wolno nam przyjmować tych migrantów w UE ani w Niemczech. Gdybyśmy tego chcieli, nie musieliby jechać objazdem przez Mińsk, ale mogliby polecieć prosto do Niemiec”. Komentarze czytelników w 80%, to wsparcie dla Polski, działań polskiego rządu oraz służb polskich strzegących granic Unii Europejskiej. „Mam nadzieję, że wszyscy, którzy się przebiją, zostaną sprowadzeni z powrotem na Białoruś. Polacy oczywiście wiedzą, co oznacza słowo „straż graniczna”. Dziękuję Polsko.” – pisze Rainer. „Szanuję siły polskie, które chronią Europę, a właściwie Unię Europejską, a dokładniej Niemcy. Granice muszą pozostać szczelne. Jeśli ludzie będą mogli wejść, rok 2015 się powtórzy.” – dodaje Michael. „Kiedy pani Merkel w końcu pojedzie na granicę i wytłumaczy ludziom, że Niemcy ich nie przyjmą, bo to ona jest odpowiedzialna za tę sytuację.” – pyta Jeans swoją kanclerz Angelę Merkel.

  W telewizji „Deutsche Welle” wywiad z Syryjczykiem, Jusufem Attalahem. Jusuf, który obecnie znajduje się w schronisku dla uchodźców po polskiej stronie tłumaczy, że na granicę został przywieziony taksówką. W jego kraju tłumaczono mu, że wszystko pójdzie szybko i gładko. Niestety został pobity przez białoruskich żołnierzy. Kopnięty w twarz ma złamany nos, wybite dwa zęby. Syryjczyk liczy na azyl w Unii Europejskiej. Pod linkiem do wywiadu z Jusufem na TT komentarz obywatela Niemiec, Kyry, który pisze: „Każdy chce przyjechać do Niemiec, a my sami nie mamy mieszkań. Nie wpuszczać, to już nie działa. Nie można powtórzyć największego błędu Merkel.

  Podsumowując naszą wycieczkę po niemieckich mediach. Niemcy Polskę wspierają, a polityka Angeli Merkel z 2015 roku zdecydowanie przestała im się podobać.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, welt.de
  photo by: welt.de

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap