back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Ojciec czy syn doktryna działa

  Wspaniały dzień dla Sławomira Nowaka. Sąd uznał, że nie musi nadal kiblować. My jednak pozostajemy z jakimś niesmakiem i zastanawiamy się. Zastanawiamy się nad tą całą akcją „Wolne Sądy”. Wolne to one są i co do tego chyba już nie mamy żadnych wątpliwości. Przypominamy sobie brak aresztu dla podejrzanego z koronawirusem o pobicie księdza, brak aresztu dla podejrzanego syna milionera za pobicie dziennikarza telewizji publicznej i dzisiaj zwolnienie ministra od zegarków. Sądy są wolne, ale tylko dla niektórych, głównie dla tych, którzy są w kontrze z teraźniejszą władzą.

  Można się też zastanawiać jaki wpływ na decyzję sądu miał apel Donalda Tuska o zwolnienie Nowaka z aresztu i jego pokrętna argumentacja, że Nowak jest więźniem politycznym. Tusk broni Nowaka jak ojciec syna i dziwić się temu nie należy wszak Nowak jest Tuska wychowankiem. Pewnie sędzia orzekający wysłuchawszy słów Tuska zrozumiał, że korupcji żadnej nie było. Było pożyczenie kilku milioników na działalność podziemną odsuniętej od władzy PO. Pożyczka była niezaksięgowana, bo kto pilnuje buchalterii, gdy naród jest ciemiężony. Za złagodzeniem zarzutów, oprócz działalności konspiracyjnej, przemawia fakt, że kasa została wzięta od narodu ukraińskiego, czyli bez uszczerbku na polskiej gospodarce.

  Temu biednemu sądowi, który walczy o swoje prawa, odkąd jego sprzymierzeńcy z PO przestali rządzić, nie przeszkadzało wcześniej orzeczenie aresztu dla Nowaka i jego przedłużeniu. Dopiero apel Tuska zawrócił ten biedny sąd ze źle obranej drogi. Głos w końcu z Brukseli nie można go zatem lekceważyć. Jesteśmy przed głosowaniem Funduszu Rozbudowy i stać się może tak, że parlament polski go odrzuci głosami opozycji. Być może doprowadzi to do przyspieszonych wyborów i zmiany rządzących, a wtedy sędzia od Nowaka mógłby być odsunięty od orzekania, bo Tusk paluszkiem już pogroził.

  Ciekawa jest też forma poręczenia. Milionik i zakaz opuszczania kraju, ale nie ma zakazu wypowiadania się podejrzanego do mediów. Możemy przypuszczać, że zacznie się teraz festiwal występów Nowaka we wszystkich opozycyjnych mediach, jak okrutnie był traktowany ten biedny, niesłusznie posądzony o korupcję, polityczny aresztant.

  Doktryna Neumanna jest nadal aktualna. Jesteś z nami nic Ci się nie stanie. W końcu z nami są sądy i ciemiężeni przez rząd sędziowie. Tylko jak to wytłumaczyć staruszce, która za przywłaszczenie batonika dostaje wyrok bezwzględnego więzienia od być może tego samego sędziego, który dzisiaj zwolnił Nowaka. Staruszka może nie przewidziała konsekwencji i do PO wcześniej się nie zapisała?

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: tvp.info, tvn24.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap