back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Olejnik obwinia Polaków za śmierć Żydów

  Dzisiaj świętujemy kolejną rocznicę tragicznego Powstania w Gettcie Warszawskim. Od wczoraj media przypominają o obchodach. Dzisiaj pod Pomnikiem Bohaterów Getta w uroczystościach wzięli udział Prezydent Andrzej Duda, który w ich trakcie powiedział: „Powstanie w getcie warszawskim jest dla mnie, prezydenta RP i dla nas potomnych przede wszystkim symbolem męstwa, determinacji, odwagi i woli walki”. Obok Prezydenta RP stanęli m.in. Prezydent RFN Frank-Walter Steinmeier, Premier RP Mateusz Morawiecki wraz z ministrami swojego rządu.

  Dziś Warszawa mieni się żonkilami, które przypinają wolontariusze, a my wspominamy wczorajszy haniebny występ Moniki Olejnik w stacji TVN24. Dobrze scharakteryzował ten fakt jeden z uczestników Twittera. Napisał on: „Monika Olejnik w TVN przemilcza Niemców – sprawców zbrodni w Powstaniu w Getcie Warszawskim, a za śmierć polskich Żydów obwinia Polaków. Antypolska narracja zgodna z zafałszowaną niemiecką polityką historyczną. Wojna informacyjna. Kto za to płaci?”.

  Nie wiemy, w którym skupie butelek zaopatruje się redaktor Olejnik. Wiemy jednak, że w tym miejscu nie poinformowani pani Monisi w jakim wymiarze Polskie Państwo Podziemne dozbrajało i wspomagało Getto.

  źródło: twitter.com/tvn24.pl

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap