back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  ORLEN a sprawa polska

  Praca zdalna. Nic nie może zdarzyć się piękniejszego. Naczelna nie stoi nad głową, wymyślając kolejne pilne zadania. Nie trzeba wchodzić w relacje werbalne z graficzkami. Jednak najważniejsze jest to, że w trakcie pracy zdalnej możemy nadrobić zaległości w nowościach Netflixa. Tak też się dzieje obecnie. Przeglądając ofertę Netflixa natrafiliśmy na mini serial niemiecki „Oktoberfest”.

  Najnowsza produkcja Netflixa, „Oktoberfest” wpisuje się w obecną sytuację w naszym kraju. Bohater filmu, norymberski potentat piwny chce zdobyć monachijski rynek. Dla obcego, „Prusaka” nie ma jednak miejsca na bawarskim rynku. Monachijski kartel piwny pozwala mu postawić namiot na festiwal piwa, ale za sprawą kartelu burmistrz wydaje zakaz podawania w nim piwa pochodzącego z norymberskiego browaru. Jesteś nuworyszu w Monachium, to precz z eksportowanym piwem.

  Tak wyglądają sprawy własności w niemieckich landach oraz ich obrona. Przykład ten może uczyć tych Polaków, którzy oburzają się na ostatni zakup spółki PKN Orlen, która odebrała część polskiego rynku prasy z rąk niemieckiego potentata. Zamiast się cieszyć trwa oburzenie części opozycji, której zapewne podoba się fakt opluwania polskiego prezydenta przez obce media, a precyzyjniej mówiąc niemieckie. Fakt przejęcia części prasy przez polski podmiot gospodarczy, to dla nich klęska, bo kurczy się rynek mediów, które będą przekłamywały polską rzeczywistość.

  Obraza jest wielka. Poseł Szłapka z Nowoczesnej na twitterowym koncie obwieszcza „Nie kupuję na @PKN_ORLEN”. To jego protest przeciwko zmniejszeniu niemieckich wpływów na rynku polskiej prasy. Skoro nie będzie niemieckich gazet, to on nie będzie kupował paliwa z polskiej spółki. Taki mamy obecnie patriotyzm naszej klasy politycznej.

  Nie wszyscy jednak dali się zwariować. Redaktor Mazurek z RMF FM na swoim koncie napisał, że na ORLENIE nie kupuje, ale wyłącznie wina. Tankować się zdarza. Posłowi Szłapce zaś radzimy wożenie kanistra z benzyną w bagażniku, bo może się tak zdarzyć, że po drodze nie będzie stacji ŁUKOIL.

  Wszystkim politykom opozycji polecamy zaś krótki niemiecki serial. Zgodnie z ich upodobaniem, co niemieckie to prawilne.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap