back to top
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Ostrożności nigdy za wiele

  Polakom nie brakuje szaleństwa. Polacy są odważni, lubią ryzyko i dlatego uważani są za jeden z najbardziej wojowniczych narodów. Wspomnieć choćby należy, z nie tak daleką przeszłości, polski efekt domina. Dzięki polskiemu uporowi i waleczności obywateli skończyła się hegemonia Związku Radzieckiego i runął mur berliński.

  Jednak w obecnej sytuacji, gdy nad Europą szaleje koronawirus Wuhan, przed tą walecznością i odwagą przestrzegamy. Radzimy odłożyć na późniejszą chwilę odwiedziny Placu Św. Marka w Wenecji, przejażdżkę gondolą zamienić na narty w rodzimym Zakopanem. Krzywą wieżę na chwilę obecną warto popodziwiać w książkach, bazylikę w Rawennie zaś w albumach. Św. Antoni też się nie obrazi, gdy pielgrzymkę do jego relikwii w Padwie odłożymy na spokojniejszy okres.

  Dla tych, którzy jednak wybrali się do Włoch, a także dla tych, którzy boją się, że wirus dosięgnie również granic Polski, śpieszymy z informacją, że polski rząd wraz z Ministerstwem Zdrowia jest przygotowany do walki z epidemią. Na dzisiejszej konferencji prasowej oraz za pomocą wpisów w mediach społecznościowych Premier Morawiecki uspokaja Polaków. Zostały przeprowadzone konsultacje z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym. Gotowe są dwa laboratoria, a w przygotowaniu jest pozostałych sześć. Uruchomiono 79 oddziałów zakaźnych, które działają w trybie nadzwyczajnym. Dla wszystkich Polaków wracających z zagranicy będą wysyłane sms-y z niezbędnymi informacjami. Zwiększono poziom kontroli na granicach i lotniskach – wprowadzono dodatkowe badania temperatury. Służby lotniskowe zostały zaopatrzone w odpowiedni sprzęt.

  Powracającym z zagranicy, zwłaszcza z krajów gdzie odnotowano ogniska groźnej epidemii, polecamy zastosować się do wskazówek rządowych, m.in. tych dotyczących kilkudniowej kwarantanny. Premier zapewnia, że w tej sprawie jest w stałym kontakcie i z Prezydentem Dudą i Ministrem Szumowskim. Mamy nadzieję, że ta rządowa gotowość i wdrażanie systemu obrony nie będzie konieczna w Polsce na dużą skalę.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność..

  źródło: tvn24.pl, www.facebook.com/MorawieckiPL/
  photo by pixabay.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap