back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Oświecona chadeckość

  Nadejszła wiekopomna chwila, powiedziałby Pawlak, jeden z bohaterów słynnej komedii Sylwestra Chęcińskiego „Sami swoi”. Wiekopomna, bo Platforma Obywatelska w końcu ustaliła, jaki powinna mieć stosunek do aborcji. Jej elektorat czekał na tę chwilę dekady. Do tej pory było tak, jak z bajki o sroczce: temu dała, temu dała i fruu odleciała.

  Swój stosunek do aborcji odtrąbiły podczas konferencji prasowej kobiety Platformy Obywatelskiej na czele z jej Ekscelencją Borysową Budką. Mamy zatem błogosławieństwo polityków PO do przerywania ciąży do 12 tygodnia życia, poprzedzone konsultacjami lekarskimi. Polskie podziemie aborcyjne będzie mogło wyjść z nory i wyspecjalizować się w psychologii. Psychologia sprzyjająca orzekaniu o konieczności wykonania aborcji.

  Cieszy się z takiego obrotu sprawy posłanka Okła-Drewnowicz. Cieszy się, a jednocześnie nazywa się chadeczką: „To fundamentalnie ważny dzień dla nas jako partii, dla naszych wyborców. Ale także dla mnie. Ja sama jako chadeczka przez lata dojrzewałam do takiego stanowiska. Wchodzenie z butami w sumienia to nie może być spór prawica-lewica. To kwestia przyzwoitości.” – pisze na twitterowym koncie. To taki nowy twór chadeckości, zrewolucjonizowany. Świat idzie do przodu, to i ten chadecki zaścianek też musi ulec ewolucji. Dla świętych kościoła czas się skończył. Teraz wymiernikiem tego co święte będzie chadecka posłanka Okła-Drewnowicz. Za swoją postawę powinna zostać beatyfikowana za życia.

  Cieszy się i gratuluje PO posłanka Anna Maria Żukowska. Jednak dosypuje do tej radości szczyptę nieufności. Wrzuca zatem post o treści: „W Warstwie deklaratywnej – krok we właściwą stronę (aczkolwiek trochę asekuracyjny). W praktyce – oby nie wyszło w głosowaniu jak ze związkami partnerskimi. W każdym razie gratuluję @Platforma_org otworzenia oczu i wyciągnięcia wniosków co widzi dookoła.”. Dziwimy się lekko pani poseł Żukowskiej. Przecież dziecko wie, że jest to jedynie ruch polityczny, by przyciągnąć do siebie wyborców Lewicy. Wyborcy z prawej strony są zdeklarowani po stronie PiS, a ostatnia grupka, która jeszcze nie tak dawno stawiała na PO woli Hołownię. Radzimy pani poseł być oszczędniejszą w gratulacjach, chociażby z uwagi na wątpliwe głosowanie za rozwiązaniem PO przez posła tej formacji Pawła Zalewskiego, który w dzisiejszym wywiadzie dla Radia Zet, powiedział, że żadna liberalizacja nie przejdzie bez udziału PiS. Poseł Zalewski też jest plaformerskim chadekiem, tylko niestety tym nie oświeconym w przeciwieństwie do posłanki Okła-Drewnowicz.

  Teraz w mediach występowały będą wyłącznie panie z PO. Obojętnie jaki temat będzie przewodni one będą przekonywały, że kompromis przez nie propagowany będzie sprzyjał rozwojowi przemysłu, rolnictwa i rybołówstwa. My poczekamy na pierwsze głosowanie w sejmie, a wtedy pogratulujemy gratulacji posłance Żukowskiej.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap