back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Piąte podejście

  Zaczyna się kolejna potyczka o wybór Rzecznika Praw Obywatelskich. Czy za piątym podejściem doczekamy się następcy Adama Bodnara? Raczymy wątpić. Już wiadomo, że kandydatką PiS będzie niezależna senator Lidia Staroń, ale opozycyjne piekiełko już ruszyło.

  Lidia Staroń od lat zajmuje się pomocą zwykłemu, szaremu Polakowi. Nie politykom i innym kastom, ale obywatelom, którzy koneksji żadnych nie mają, nie stoi za nimi interes partyjny, czy biznesowy. Społecznikostwo pani senator trwa już od 20 lat, a szeroka opinia publiczna może śledzić jej zaangażowanie chociażby oglądając „Sprawę dla reportera”, audycję Elżbiety Jaworowicz.

  Podważanie kandydatury Lidii Staroń trwa od rana. Argumentem naczelnym jest brak prawniczego wykształcenia Pani senator. Katarzyna Lubnauer na twitterowym koncie pisze: „Pani Lidia Staroń nie ma wykształcenia nawet zbliżonego do prawniczego.”, aby za chwilkę dodać: „Apolityczny Prawnik, czy polityczny specjalista od budownictwa lądowego. Kto byłby lepszym Rzecznikiem Praw Obywatelskich?”. Internauta obserwujący profil posłanki Nowoczesnej postanowił ostudzić rozentuzjazmowaną głowę Lubnauer i odpowiada: „A Monika Olejnik jako zootechnik sprawdza się jako dziennikarka…”. Dziennikarz Radia Nowy Świat, Klaudiusz Slezak zwraca uwagę Lubnauer na delikatny szczegół: „z formalnego punktu widzenia, wiedza prawnicza to nie to samo co wykształcenie.”. Zgadzamy się z redaktorem Slezakiem. Nasza Naczelna skończyła dziennikarstwo ale poza obowiązkami zawodowymi angażuje się w różne akcje społeczne. Wiedzy prawniczej nie jeden alumn zawodu prawniczego mógłby jej pozazdrościć, podobnie rzecz ma się z panią senator Staroń. Gdyby posłanka Lubnauer oprócz uprawiania pyskowania w mediach wzięła się za to co obiecała wyborcom, być może i ona mogłaby zostać kandydatem na RPO. Z pracy czerpie się wiedzę.

  Przed nami kolejna batalia o RPO. Czy z sukcesem, to zapewne w dużej mierze zależy od Zjednoczonej Prawicy. Niestety wyemancypowany Gowin już zapowiada poparcie dla kandydata PSL wszak już od dawna mówi się w kuluarach, że POROZUMIENIE ma zająć miejsce KUKIZ15 w politycznej układance.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap