Piękny gest Donalda Tuska na ósmą rocznicę pierwszego niedoszłego końca PiS-u!

0

Za miesiąc mija ósma rocznica wydania książki-wywiadu Andrzeja Morozowskiego z Michałem Kamińskim „Koniec PiS-u”. W polityce osiem lat to dużo. Równe dwie kadencje, czyli odkładnie tyle, ile rządziła Platforma Obywatelska. Rocznicę postanowił uczcić jej były szef Donald Tusk, obecnie szykujący się na emigracji do emerytury. Niezależnie od oficjalnych obchodów ósmej rocznicy niedoszłego końca PiS-u, które planowane są w wielu miejscowościach i mogą stanowić nową świecką tradycję, pan Donald hucznie rozpoczął własny karnawał.

„PiS już wie, że niedługo straci władzę. Mimo nadciągającego kryzysu rozda jeszcze trochę pieniędzy (głównie swoim), aby zbudować mit złotej epoki Kaczyńskiego. Winę za bankructwo i drożyznę zrzuci na następców. Taka strategia” – oświadczył na twitterze były premier. Nam ten wpis trochę przypomina inną strategię. Tę stosowaną przez niektóre religie, ogłaszające co i rusz termin końca świata, a potem nowy, i znów nowy… Wydaje się, że z każdą nową datą przepowiednia jest coraz mniej wiarygodna, ale…

Przecież Donald Tusk doskonale wie, co mówi! Z 300 miliardów złotych ktoplówki mającej utrzymać go przy władzy, które podarowała nam łaskawie z funduszy strukturalnych w trakcie jego rządów Unia Europejska, niemal zero poszło na rozwój prawdziwie innowacyjnej gospodarki. Reszta, jak pisze Tusk, „mimo nadciągającego kryzysu została rozdana (głównie swoim), żeby stworzyć mit złotej epoki Tuska”. Mit miał nawet swoją nazwę: „Ciepła woda w kranie”. Pan Donald po rozdaniu wszystkiego udał się na emigrację, a winę… no sami przecież pamiętacie.

Ale dla byłego szefa PO mamy smutną wiadomość. Jest pewna drobna różnica. Kiedy on rozdawał ciężko zarobione pieniądze uczciwych Polaków, darowując różnych złodziejskim mafiom vatowskie karuzele, jego następcy zrobili dokładnie odwrotnie. Zabrali pieniądze złodziejom i dali je uczciwym ludziom. Czy tylko swoim? No cóż, pieniądz z programu 500+ dostaje każdy, kto ma dziecko. Jeśli to są ci „swoi”, to o kolejne rocznice niespełnienia się przepowiedni o końcu PiS-u można być bardzo, bardzo spokojnym.

Miłego świętowania życzy redakcja Cebuli!

Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

źródło: Twitter.com
photo by pixabay.com