back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Pieniądze z KPO – czy to „narzędzie kolonizacji”, by „cywilizować dzikich’?

  Pieniędzy na realizowanie KPO nie było nie ma i zapewne nie będzie. My do tej myśli się raczej przyzwyczailiśmy i tylko niesmak pozostaje, gdy pomyślimy, że premier Morawiecki mógł być bardziej twardy przy negocjacjach. Zawierzył politykom Unii Europejskiej, którzy przy veto polskim nie otrzymaliby wsparcia finansowego. Oszukali premiera i oszukują nadal. Oszukują nawet naszego prezydenta. Ursula von der Leyen analizowała wraz z Prezydentem Dudą zmiany dotyczące Izby Dyscyplinarnej, zaakceptowała te zmiany. Dziś mówi, że bez rozwiązania kwestii odpowiedzialności sędziów pieniędzy na KPO nie będzie. Tylko, czy wyłącznie o tę odpowiedzialność sędziów chodzi?

  Można domniemywać, że ta sędziowska odpowiedzialność może być tylko pretekstem, by Polsce pieniędzy nie dać i kwotą tą podzielić się miedzy np. Niemcami i Francją. Zauważył to także mecenas Smoktunowicz, który na TT napisał: „Zagwarantowanie sędziom możliwości kwestionowania statusu innych sędziów nie wynika z wyroków TSUE. To pretekst KE dla blokowania wypłaty środków z KPO. Efektem będzie chaos i pełny paraliż sądownictwa. Dalsze uleganie szantażom Brukseli spowoduje katastrofalne skutki dla Polski.”

  Pod wpisem Smoktunowicza dyskusja. Dyskusja setek ludzi, bo profil Smoktunowicza jest obserwowany przez tysiące Polaków. Zwykłych Polaków, często nie powiązanych sympatią z żadnym ugrupowaniem. Polaków z imienia i nazwiska, a nie pod fałszywymi kontami. Zacytujmy kilka wpisów. „Czas najwyższy pier…. pięścią w stół” – napisał pan Daniel. „Od miesięcy twierdzę, że środków z KPO nie będzie i tylko przy tym założeniu da się sensownie planować politykę w stosunku do UE. Nie chodzi o żadną „praworządność”, tylko o narzędzie kolonizacji ekonomicznej i, przede wszystkim, kulturowej. Chcą po swojemu „cywilizować dzikich”.” – dodaje pan Dariusz.

  Coś jest zarówno w tym wpisie Smoktunowicza, ale i komentującego pana Dariusza. Z tym, że UE może mocno się zawieść, bo Polacy już nie są tymi „dzikimi”, których łatwo się da skolonizować dopóki na czele naszego rządu będą stali Ci, którzy Niemcom z ręki nie jedzą.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: domena publiczna/twitter.com
  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap