back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Piłem wodę więc jestem wodnikiem

  Jeśli mierzyć poziom dziennikarstwa opozycyjnego wczorajszymi „występami” jego przedstawicieli, to trzeba przyznać, że bije ono na łeb najlepsze polskie kabarety. Gdy wczoraj pisaliśmy felieton o reakcjach na fejkowy wpis osobnika podszywającego się pod PAP byliśmy pewni, że wkręcić się dały tylko panie: Agnieszka Burzyńska z Faktu i Renata Grochal z Newsweeka. Godziny mijały, a do koleżanek dołączali panowie: Bartosz Węglarczyk z Onet.pl, Szymon Jadczak reporter TVN obecnie związany z Wirtualną Polską, a także dziennikarz ekonomiczny Rzeczpospolitej Maciej Rudke.

  Już myśleliśmy, że nikt z tuzów dziennikarstwa nie jest w stanie ich przebić, a tu bach! Wieczorową porą internety rozgrzały się do czerwoności. Oglądacze „Kropki nad i” powzięli bowiem nową wiedzę, prosto z życiorysu redaktor Moniki Olejnik z TVN. W rozmowie z europosłem PiS Kosmą Złotowskim, pani Monika zdradziła szczegóły swojej edukacji i oświadczyła: „Ja na studiach miałam logistykę. Potrafię myśleć logicznie”. Nas na studiach dziennikarskich męczono logiką, która miała uczyć logicznego myślenia. Był to koszmar. Być może, gdyby naszym uczelnianym przełożonym przyszło do głowy zmienić logikę na logistykę, frekwencja na wykładach byłaby większa i dziś zamiast siedzieć w redakcji Cebuli, kręcilibyśmy się na tvn owskich fotelach, zaskakując swoich gości zapewnieniami o naszej wybitnej percepcji, podobnie jak redaktor Olejnik.

  Uczestnicy TT prześcigają się w porównaniach nawiązujących do oświadczenia redaktor Olejnik. Sławomir Jastrzębowski z Salon 24 pisze: „W dzieciństwie piłem wodę i teraz jestem wodnikiem”, Przemysław Wenerski z TVP chwali się edukacją na poziomie szkoły podstawowej: „Miałem w podstawówce lekcje wychowania fizycznego, więc jestem dobry z fizyki.”, a nasz ulubiony „Człowiek bóbr” nie pozostaje w tyle: „Studiowałem farmakologię więc znam się na farmach”.

  Nie chcemy być gorsi i dołożymy też coś od siebie. W liceum mieliśmy lekcje botaniki, dzięki temu znaleźliśmy pracę u szewca, przy wyrobie damskich botków.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap