back to top
wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  PiS, Lewica, PSL i Konfederacja przeciwko przyjęciu dezerterów z Rosji, a PO czeka na stanowisko Brukseli

  Warto było dzisiaj prześledzić poranną audycje stacji Polsat „Śniadanie Rymanowskiego”. W studiu nie obyło się bez dyskusji o przyjmowaniu dezerterów z Rosji. Ucieszył nas fakt, że przedstawiciele PiS i prawie całej opozycji są przeciw.

  Radosław Fogiel, rzecznik PiS mówił na antenie: „My przyjęliśmy uchodźców z Ukrainy w odruchu humanitarnym zgodnie z zasadami prawa międzynarodowego i to jest rolą Polski” i dodał: „To są ludzie, którym ta wojna nie przeszkadzała albo wręcz ją wspierali, siedząc na kanapach. Teraz, kiedy zaczęło im się „palić”, nagle zorientowali się, że są pacyfistami. Oczywiście, jeżeli ktoś w jednostkowym przypadku będzie w stanie udowodnić, że od zawsze był przeciwko wojnie i był z tego powodu prześladowany, można rozważyć odstąpienie od tej reguły”.

  W podobnym tonie wypowiadał się Włodzimierz Czarzasty lider Lewicy: „Społeczeństwo rosyjskie musi się zorientować, że rządzi nimi człowiek nieobliczalny. Społeczeństwo rosyjskie musi zacząć reagować na to, co się stało w Buczy i na to co robi Putin. (…) Jeśli w tej chwili 300 tys. lub 500 tys. Rosjan bezpośrednio dotknie tego, to może zaczną myśleć”.

  Stanowisko Fogla i Czarzastego podzielili także Marszałek Zgorzelski z PSL i Krzysztof Bosak z Konfederacji. I to by było na tyle, bo PO jest odmiennego zdania. Grzegorz Schetyna z PO uzależnia przyjęcie Rosjan od stanowiska Brukseli. Znowu mamy być podporządkowani ciału obcemu, które chyba jeszcze nie pojęło tych prawd, o których mówili Fogiel, Czarzasty czy Zgorzelski.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: polsatnews.pl

  photo: polastanews.pl

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap