back to top
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  PO Nowoczesnej

  Nowoczesna. Nowoczesna, dla przypomnienia, to taka partia założona przez Ryszarda Petru, która miała być konkurencją dla Platformy Obywatelskiej. Skończyło się tym, że Nowoczesna jest przystawką PO, Ryszard Petru zaś nic nieznaczącym członkiem, dla którego nawet honorowego miejsca za stołem prezydialnym nie ma. Nic nie znacząca jest też sama Nowoczesna. Udaje samodzielny byt, ale wmówić ten fakt mogą tylko naiwnym.

  Władze partii, by udowodnić chyba tylko własnym członkom, że nie są już tylko frakcją w PO, postanowiły zwołać konwencję. Skarbnik partii także udowadniał, że kredyt zaciągnięty na kampanię się spłaca i kondycja finansowa jest niezagrożona. Trudniej być może było udowodnić dlaczego na konwencji partii głównym punktem programu było wystąpienie Donalda Tuska, szefa Platformy Obywatelskiej.

  Skoro już Tusk zaszczycił marginalną partyjkę swą osobą, to także postanowił przyćmić jej obrady własną złotą myślą. Hojną ręką Tusk postanowił dać budżetówce 20% podwyżki, rozwodząc się o dramatycznej sytuacji nauczycielki ze Zduńskiej Woli. Ponoć podobne mądrości wygłaszał na porannym spotkaniu koleżeńskim w Sejmie. Tuskowi na TT postanowił odpowiedzieć Daniel Liszkiewicz odświeżając nieco pamięć Tuska: „Podstawowa pensja mojej żony, nauczycielki dyplomowanej: 2012-3109 zł, 2013-2016-b.z, 2017-3149 zł, 2018-3317 zł, 2019-3817 zł (wrzesień), 2022-4046 zł, + 40 zł – 2012-2017, + 897 zł – 2017-2022. Kto to wtedy „mroził” panie Donald Tusk?”. Do koncepcji Tuska i losu pedagoga ze Zduńskiej Woli odniósł się też dziennikarz śledczy Piotr Nisztor: „Zarobił miliony w Brukseli. Będzie miał ok. 30 tys. miesięcznie emerytury. Nauczycielka, nad której losem się pochyla nie zarobi tyle w rok!”

  Czy ktoś jeszcze będzie pamiętał o istnieniu Nowoczesnej? To już chyba stan PO Nowoczesnej.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo:


  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap