back to top
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Podwójna moralność HGW

  Od kilku dni trwa dyskusja, czy Rosjanie powinni być pozbawieni wiz. Na taki krok powoli decydują się niektóre państwa. Robią to Finowie i kraje bałtyckie. Jednak czy nie powinien być to efekt sankcji całej Unii Europejskiej? My w tą nieświadomość zwykłego mieszkańca Moskwy czy Petersburga, o tym co dzieje się na Ukrainie raczej nie wierzymy i chętnie powitalibyśmy inicjatywę odmowy wydawania wiz przez Unie Europejską Rosjanom. Niestety, nasza opozycja jest chyba innego zdania.

  Na TT jedne z jego uczestników o nazwie „Gutab” pisze: „Poszedł rozkaz i już połowa opozycji pisze, że nie należy blokować wiz dla Rosjan, bo: odpowiedzialność zbiorowa – nieetyczna, można urazić Rosjan, którzy nie lubią Putina, nazwą nas rusofobami, trzeba uczyć ich demokracji. Rozkaz od Scholza. Argumenty z Berlina. Brawo opozycja.” Na jego wpis zareagowała Hanna Gronkiewicz Waltz, była prezydent stolicy i prominentna polityczka Platformy Obywatelskiej. „Nie chodzi o odpowiedzialność tylko o to gdzie Rosjanie mogą się nauczyć co to jest demokracja jak nie zagranicą. Ja bym jeszcze dawała stypendia tak jak nam dawał zachód przed 1989” – napisała Gronkiewicz-Waltz.

  To jak uczą się Rosjanie demokracji zagranicą droga pani Haniu, pokazali ostatnio na Cyprze, gdzie udekorowani w sowiecką flagę ustawili się w litery Z i V, które są symbolami napaści na Ukrainę. Czy o taka naukę demokracji pani chodziło? Stypendia? Co jeszcze ma im Pani do zaproponowania za tolerowanie morderstw na obrońcach Azowstalu?

  Dla nas wyszła podwójna moralność pani Hani. Jak trzeba było bronić lokatorów przed praktykami nieuczciwych kamieniczników, to ona milczała. Dziś staje w obronie ruskich, którzy tolerują zabijanie dzieci za naszą wschodnia granicą.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: domena publiczna/twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap