back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Podzieleni

  Wydawało nam się do tej pory, że jedyne co może poróżnić Polaków to polityka. Jest jednak coś, co jeszcze bardziej dzieli, to pandemia i nasz stosunek do walki z nią. Pandemia dzieli Polaków.

  Zgodnie z najnowszym sondażem nie ma większości dla obowiązkowych szczepień czego domaga się Lewica. Politycy nie chcą jednoznacznie wypowiadać się na temat ewentualnych obostrzeń, które należałoby wprowadzić by zmniejszyć ryzyko zakażenia. W jednym z programów publicystycznych, dopytywana przez dziennikarza Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej zachęcała do wprowadzenia paszportów covidowych, które uprawniałyby do wejść na większe imprezy. Mówiła to jednak we własnym imieniu, bo pozostali politycy Koalicji Obywatelskiej nie są już tak skłonni do forsowania tego pomysłu. Po co narażać się elektoratowi.

  Telewizja publiczna propaguje szczepienia. Robią to też poszczególni politycy, dziennikarze i celebryci. Jest jednak garstka nieprzekonanych. Nie chcą się szczepić trudno, to ich ryzyko. Mamy demokrację, wolny kraj i nie ma powodu ich piętnować. Niestety nie każdy rozumie prawo do własnego wyboru. Newsweek postanowił uderzyć w tych, co mają wątpliwości. Na okładce najnowszego numeru pojawiła się Edyta Górniak, która ma w sprawie szczepień dość kontrowersyjne poglądy. Jan Pospieszalski, którego program „Warto rozmawiać” został zdjęty z anteny, gdy w jego trakcie pojawiły się opinie negujące walkę z pandemią. Bogdan Rymanowski zupełnie nie wiadomo z jakich przyczyn i adwokat Piotr Schramm.

  Ten ostatni z faktu pozostawania okładkową gwiazdą nie jest zadowolony i już zapowiedział sądową walkę z Tomaszem Lisem. Na swoim twitterowym koncie napisał: „Szanowni Państwo, uprzejmie informuje, iż mając na uwadze treść wpisu Pana T. Lisa jestem w trakcie analiz prawnych w kontekście ewentualnego aktu oskarżenia związanego z artykułem 212 kodeksu karnego (zniesławienie). Wyniki analiz i moją decyzję w sprawie przekażę wkrótce. (…)?wybieram godny cel społeczny dla zasądzenia zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych. Uważam, że właściwą będzie fundacja chroniąca oraz pomagająca kobietom, które są ofiarami przemocy domowej mężczyzn, nękania, bicia, dręczenia psychicznego. Sugestie?”.

  Tak zatem pandemia podzieliła także opozycję wszak mecenas Piotr Schramm był obrońcą Władysława Frasyniuka, krytykował reformy sądownictwa i nowelizację ustawy o KRRiTV.

  Redakcja Cebuli czeka kiedy Newsweek będzie rozprawiał się z tymi, którzy są zwolennikami szczepień. Być może na okładce pojawi się wtedy twarz naszej Naczelnej, bo cały zespół się nie zmieści. Szczepmy się.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap