back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Politycy Lewicy doceniają. PO milczy. Redaktora Lisa zapraszamy na przystanek Tworki

  Delegacja 4 premierów jest już na terenie Ukrainy. Gdy Michał Dworczyk zamieścił tweeta: „Delegacja z premierem Morawieckim i Prezesem J. Kaczyńskim na czele minęła Lwów i podąża do Kijowa, stolicy Ukrainy. To historyczne wydarzenie i jednoznaczny wyraz wsparcia Ukrainy przez całą Unię Europejską, w imieniu której premierzy Polski, Czech i Słowenii udali się do Kijowa.”, we Lwowie trwał alarm przeciwlotniczy. Nikt już nie ma wątpliwości, że to heroiczny wyczyn wszystkich premierów. Narażają własne życie, by wesprzeć walczący naród Ukrainy i jego przywódców.

  Politycy doceniają i martwią się o członków delegacji. Adrian Zandberg z partii Razem pisze na TT: „Ukraina bardzo potrzebuje europejskiej solidarności – w gestach i w materialnym wsparciu. to ważny gest. Oby przybliżył sprawiedliwy pokój Są w ojczyźnie rachunki krzywd, ale to naprawdę nie czas, by się w nich pogrążać. Powodzenia w Kijowie i bezpiecznego powrotu, Mateuszu Morawiecki!”. W podobnym tonie wypowiadają się inni politycy Razem. Maciej Konieczny pisze: „Przez lata domagałem się od polskiego rządu aby przewodził polityce wschodniej UE. Ostro krytykowałem flirty PiS ze skrajną proputinowską prawicą w UE. Dziś kiedy premier Mateusz Morawiecki jedzie do Kijowa jako emisariusz Europy uczciwość nakazuje to docenić i pochwalić.” „Bez żadnego ale: Wizyta premierów Polski, Czech i Słowenii w Kijowie to odważny i ważny gest solidarności z Ukrainą. Bezpiecznego powrotu!”. – pisze Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Przedstawiciele Lewicy też chwalą. Maciej Gdula trzyma kciuki za bezpieczny powrót pisząc na TT: „Odważna podróż premierów Słowenii, Czech i Polski. Na pewno ważny gest solidarności z Ukrainą. Trzymam kciuki za ich bezpieczny powrót do domów.”. Anna Maria Żukowska za pomocą mediów społecznościowych także pisze o ważkości wizyty premierów na Ukrainie: „Wizyta Mateusza Morawieckiego i premierów Czech i Słowenii ważna w wymiarze symbolicznym, potwierdza zaangażowanie UE po stronie Ukrainy, wzmacnia morale walczącego Narodu Ukraińskiego. Brakuje jednak 2 reprezent. Gr. Wyszehradzkiej,w szczególności zaś Orbana- ale ten chyba kibicuje Putinowi.” Milczą politycy Platformy Obywatelskiej. A, no tak, napisał coś o wizycie Bartłomiej Sienkiewicz, ale chodziło w tym poście o wizytę Tuska na demonstracji w Budapeszcie.

  Piszą też „ruskie onuce”. Prym wśród nich wiedzie Tomasz Lis. Od rana ma chyba gula w gardle, bo delegacji premierów do Kijowa poświęcił już dwa posty na TT. „Wczoraj demolowali Unię na życzenie Putina. Dziś chcą się ogrzać w cieple Zelenskiego. Która wersja jest prawdziwa rozstrzygną chyba wkrótce wyborcy.” – napisał Lis i chyba nie był zadowolony z braku euforii wśród internautów obserwujących jego konto. W związku z tym po dwóch godzinach pojawił się kolejny wpis: „Idę na obiad. Będę reprezentował Komisję Europejską i Unię Europejską. Tydzień temu o możliwości zjedzenia obiadu poinformowałem Brukselę.” Tym razem odpowiedzieli mu politycy. Anna Maria Żukowska z Lewicy udostępniając wpis Lisa zostawiła komentarz: „Obawiam się, że rozstrzygną nie po myśli Tomasza Lisa. Szczególnie po takich wpisach opozycyjnego komentariatu, a których dziś pełno, w których życzy się premierom drugiego Smoleńska.”. Podobnie postąpiła minister Olga Semeniuk, która tak skomentowała: „Tomasz Lis porównał wojnę i odważny wyjazd przywódców trzech krajów ze swoim obiadem. Porażające, jak bardzo otoczenie opozycji pomaga im likwidować jakiekolwiek szanse na nowy rozdział w polskiej polityce o nazwie: jedność.”

  Martwimy się stanem zdrowia redaktora Lisa. Ponoć w szpitalu w Tworkach czynią cuda za pomocą elektrowstrząsów. Z Warszawy do Tworek redaktor Lis ma niedaleko, zatem mógłby nawet kilka razy dziennie po leczniczą dawkę wpaść.

  Delegacji premierów życzymy bezpiecznego powrotu.

  źródło: twitter.com

  photo:

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.


  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap