back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Politycy PO „pomagają”?

  Od wczoraj redakcja „Cebuli” stara się zrozumieć słowa Borysa Budki, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, który po obradach Rady Bezpieczeństwa Narodowego zapewniał, że jego ugrupowanie chce pomagać rządowi w walce z koronawirusem. Jaką logiką kierował się pan przewodniczący układając misterny plan pomocowy? Jeśli tą pomocą ma być wzniecanie niepokojów u społeczeństwa, to zgadzamy się. Ten wdrożony „plan pomocowy” PO skutkuje.

  Zaczęło się jeszcze przed spotkaniem RBN. Wtedy kandydatka na prezydentkę opublikowała posta na twitterze, że ona już wie, ale społeczeństwo nie wie ona ma misję poinformować, że koronawirus w Polsce jest mimo, że jeszcze go nie było. Obecnie kandydatka składa projekt ustawy i żąda zwołania nadzwyczajnego posiedzenia sejmu. Zapomina przy tym, że jej koledzy od kilku dni dmą w tuby, że kościół nie zamyka się na wiernych. My przypominamy kandydatce, że zarówno w kościele, jak i w sejmie jest skupisko ludzi, którzy mogą przenosić koronawirusa. Kandydatka wzorem urzędującego prezydenta wygłasza orędzie do narodu.

  Posłowie Szczerba, Arłukowicz, Kierwiński przytaczają dane z Niemiec. Każdy polak przecież powinien wiedzieć, że tam już wykonano 200 tysięcy testów, a w Polsce tylko kilkaset. Zapominają jednak dodać, że Niemcy są dwukrotnie większym krajem, wcześniej wykryto tam bakterię i dane panów posłów są nieprecyzyjne, bo w Polsce wykonuje się 2000 testów dziennie, a testy dla wszystkich to iluzja bezpieczeństwa, bo można w teście uzyskać wynik ujemny, a po 3 dniach wylądować w szpitalu. Jednak panom posłom wydaje się, że ciemny naród te rewelacje kupi. To my „Cebula” śpieszymy donieść, że jak działają testy ludzie wiedzą, bo czytają i słuchają. Poseł Szczerba brnie dalej w straszenie ludzi. Ogłasza, że w Niemczech, to jest „lepiej”, bo tylko dwie ofiary śmiertelne koronawirusa tam odnotowano. Czy poseł miał na myśli fakt, że my cały czas nie doganiamy tych Niemiec? To my posłowi przypominamy, że gonienie za Niemcami dotyczyło gospodarki że u nas jeszcze wypadków śmiertelnych nie odnotowano i ten stan chcielibyśmy jak najdłużej utrzymać. To może oznaczać jedno, profilaktyka w Polsce działa.

  Posłowie Brejza i Neumann organizują w sejmie konferencję prasowa i domagają się informacji o dokładnej ilości testów i kiedy zostały zamówione. Jeśli premier lub minister zdrowia, a może i prezydent jeszcze do panów się nie odezwał, to my ich wyręczymy. Testów wykonuje się 2000 dziennie, a kiedy je zamówiona mało nas interesuje, jako społeczeństwo. Skąd czerpiemy wiedzę? Nie od polityków PO. Powtórzymy ten banał: czytamy i słuchamy ze zrozumieniem. Ponadto panowie posłowie żądają wsparcia dla przedsiębiorców. Dziwimy się. Obaj są aktywnymi komentatorami rzeczywistości w mediach społecznościowych, a jeszcze nie zauważyli, że taka pomoc zapowiedział prezydent Duda na twitterowym koncie. Dziś zaś jest spotkanie prezydenta z przedstawicielami przedsiębiorców.

  Tak oto, na szybko redakcja „Cebuli” skumulowała „środki pomocowe” polityków PO. Jeśli ich wsparcie ma polegać na wzniecaniu niepokoju u Polaków, to może nie tę drogę wybrali. My jednak wiemy, to kolejna próba zbijania kapitału. Może jednak być nieskuteczna, bo Polacy są narodem wykształconym, swoje poglądy posiadają i zastraszyć się tak szybko nie dadzą.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap