Pontifex Tuskus

0

To nie kabaret, to polska rzeczywistość. Były doradca byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, Tomasz Nałęcz porównał Tuska do Gajusza Juliusza Cezara. Najpierw wytrzeszczyliśmy oczy i przecieraliśmy ze zdziwienia, później długo trenowaliśmy mięśnie brzucha, aż przyszła chwila zastanowienia.

„Tusk jest za to jak Cezar wracający do zdegenerowanego Rzymu. I tak jak lud rzymski, a tak nazywam tych, którzy nie akceptują tego, co PiS robi w Polsce, witał Cezara, tak Tuskowi i PO rośnie poparcie” – powiedział Nałęcz. My zaś szukamy podobieństw. Nie wiek, bo Cezar dożył lat 58, a Tuskowi już minęło 64 wiosen.

Może to podobieństwo to I triumwirat. Cezar zawarł tajne porozumienie z Gnejuszem Pompejuszem i Markiem Licyniuszem Krassusem dzięki czemu został wybrany konsulem. Tusk zawarł podobne z Budką i Schetyną, by bez zbędnych ceregieli zostać wybranym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej.

Może zwierzchnictwo nad kościołem. W roku 63 p.n.e. Cezar został wybrany na stanowisko Pontifexa Maximusa, czyli najwyższego kapłana. Tusk dzisiaj wzywa kościół na pomoc, by być może kolejny raz przy pomocy jakiś śmiałków, zrobić przewrót w kościelnych kręgach i ogłosić się prymasem Polski.

Cezarowi przy pomocy żołnierzy udało się pokonać opozycję i dzięki temu przejąć władzę w Rzymie. Tusk przy pomocy Budki spacyfikował Hołownię, gładkimi słówkami o trzymaniu kciuków za PSL już w garści ma Kosiniaka-Kamysza. Jeszcze tylko Lewica i cała opozycyjna ławka jest jego. Oby tylko Czarzasty nie okazał się Brutusem, który ukróci pazerność Tuska.

Panu Nałęczowi gratulujemy poczucia humoru.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

źródło: twtter.com, tvpinfo.pl
photo by: