back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Popielowy Baltic Pipe

  Historia kołem się toczy. Wszyscy znają historię króla Popiela, który za namową okrutnej żony Niemki, postanowił się pozbyć Rady Starszych, w której zasiadali jego stryjowie. To okrutna Gerda wlała do dzbana z miodem truciznę, którą wypili goszczący u Popiela stryjowie, a za czyn ten ukarany został król z nad Gopła. Popiela i jego żonę zjadły myszy.

  Dzisiaj mamy zamieszanie wokół Baltic Pipe. Duńczycy uchylili swoją zgodę na budowę z uwagi na ochronę pewnych gatunków myszy i nietoperzy. Dziwnym trafem wycofanie zgody Duńczyków zbiega się z realizacją Nord Stream 2. Czyżby kolejny raz jakaś niemiecka „żona” chciała się wmieszać w losy Polski i zatruła głowy Duńczyków, a Ci w obronie własnej wytoczyli najcięższe działa czyli myszy. Czy kolejny raz myszy zmienią bieg historii?

  Baltic Pipe miał uniezależnić energetycznie Polskę od Rosji. Dostawy gazu z Rosji do naszego kraju zakończyć się mają w 2022 roku. Baltic Pipe miał zapewnić Polsce gaz z Norwegii bez konieczności kolejnych trudnych negocjacji z rosyjskim Gazpromem. Gdy niemiecko-rosyjska inwestycja już bez amerykańskich sankcji ma się dobrze, polskie przedsięwzięcie upadnie za sprawką myszy.

  Nie mamy wątpliwości, że zatrzymanie budowy Baltic Pipe ma podłoże polityczne. Zbigniew Kuźmiuk na twitterowym koncie pisze: „Dziwny zbieg okoliczności, zniesienie sankcji na Nord Stream 2 i blokada Baltic Pipe”. Jan Łopata z PSL podczas rozmowy w telewizyjnym studiu dodaje: „To groźna i niedobra informacja dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. Wiemy, że warunki środowiskowe są restrykcyjnie przestrzegane w UE, ale ciężko uciec od kontekstu Nord Stream 2. Według mnie to czysta polityka.” Politycy PO zaś radośnie zacierają ręce, bo skoro lotnisko Polska może mieć w kraju okupanta, to czemu od gazu nie uzależnić się od zaborcy.

  W tym całym zamieszaniu z Baltic Pipe my znaleźliśmy rozwiązanie kolejnej legendy. Już wiemy dlaczego Wanda Niemca nie chciała.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, tvp.info
  photo by

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap