back to top
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Powrót taty – „prequel brazylijskiej telenoweli”

  No i mamy już to za sobą. Wielka sobota z powrotem Tuska. Jak przystało na partię, która mieni się być najbardziej demokratyczną, o zmianach na stanowisku przewodniczącego Platformy Obywatelskiej i w jej ścisłym zarządzie, zdecydowało kilku panów w czwartkowy i piątkowy wieczór przy kieliszku czerwonego wytrawnego. Szkoda tych wszystkich ludzi, których ściągnęli z wakacji, by asystowali w ogłoszeniu zmian, udając, że niby było głosowanie.

  Tusk nie wjechał na białym koniu, jak obiecywał Budka, a na starej, wysłużonej kobyle z tym samym hasłem na ustach: zabić PiS i nic więcej. Jacek Gądek dziennikarz „gazeta.pl” na TT pisze: „Przekaz Tuska, że PiS to zło i nienormalność, wieszczy totalne zderzenie Tuska i Kaczyńskiego. Czeka nas jatka, święta wojna PO i PiS. Będziemy – zabrzmi to cynicznie – patrzeć na krucjaty PO i PiS i zajadać się popcornem.”. Łukasz Rogojsz, także z „gazeta.pl” dodaje: „A co z Polską i Polakami. Najpierw musimy odsunąć PiS od władzy. Krótko podsumowując: Trzeba odsunąć PiS od władzy, podzielić się łupami po nich , a Polacy jakoś sobie będą musieli poradzić.

  Kilku panów z obrotu spraw chyba nie było do końca zadowolonych. Łukasz Rogojsz będący na Sali obrad czyni taką oto obserwację, którą dzieli się na TT: „Wyraz twarzy Trzaskowskiego podczas przemówienia Tuska mówi więcej niż tysiąc tekstów czy wywiadów o powrocie Tuska. Miłości ani przyjaźni tu nie będzie.” Trzaskowski przespał swoją możliwość stania się przywódcą na opozycji, lekceważył pogłoski o powrocie Tuska a dzisiaj, jak pisze Joanna Miziołek dziennikarka „Wprost”: „Jak patrzę na Rafała Trzaskowskiego to jest chyba bardzo wkurzony!”. Dziennikarka „Newsweeka”, Dominika Długosz też zauważyła zdenerwowanie niektórych delegatów, ale i radość Grzegorza Schetyny, który w przeszłości był największym wrogiem Tuska, a dziś celebruje jego powrót. „Atmosferę na Radzie PO można nożem kroić. W kuluarach podekscytowani fani Tuska, brylujący Schetyna i bardzo (tak to nazwijmy) poddenerwowani ludzie Trzaskowskiego.”

  Co o powrocie Tuska i jego wystąpieniu sądzą politycy innych partii?
  Anna Maria Żukowska z Lewicy pisze: „A jak wiemy z doświadczenia ostatnich 5 wyborów, anty-PiSem się z PiS-em nie wygrywa. Powrót Tuska to tak naprawdę zaprzepaszczenie szans na zwycięstwo z PiS-em.”
  Maciej Konieczny z partii Razem: „Siłą Platformy wg Tuska ma być słabość PiSu oraz wiara w siebie. Może ja wybredny jestem, ale dla mnie trochę mało. Wciąż nie mam pojęcia jak miałaby wyglądać Polska rządzona przez Platformę Obywatelską. Pozostaje przyjąć, że tak jak ostatnio: tanie państwo z tektury i śmieciówki.”.
  Hanna Gill-Piątek z Polska 2050 Szymona Hołowni: „Konwencja PO jak prequel brazylijskiej telenoweli – nawet łzy wyglądają na tanią reżyserię. Niby to ze wzruszenia, ale tak naprawdę Tata wrócił i trzeba będzie pokazać świadectwo.”.
  Chyba się nasza opozycja tym oddelegowanym z Brukseli człowieczkiem specjalnie nie przejęła.

  My zakończymy cytatem z naszego ulubionego komentatora Roberta Smoktunowicza: „Powrót Tuska – przewrót pałacowy w PO – to prezent dla PJK i zintegrowanie elektoratu prawicy wobec starego wroga. Wyzwania? Stłumienie wojny domowej z upokorzonymi Trzaskowskim i Budką. Przekonanie wrogich mu Hołowni, Kosiniaka i Czarzastego, że w ich mieście… jest nowy szeryf.”

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap