back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Prezydent Ukrainy dziękuje rządzącym i całemu Narodowi Polskiemu

  Dzisiaj można śmiało powiedzieć, że wszelkie animozje pomiędzy dwoma narodami Polski i Ukrainy odeszły w niepamięć. Ukraina dzielnie walczy, a Polacy wspierają jak tylko mogą. Dostarczamy broni armii ukraińskiej i oferujemy pomoc socjalną i humanitarną. Docenia ten fakt Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

  Dzisiaj na Twitterze Zełenski napisał: „Dziękuję Andrzejowi Dudzie, Mateuszowi Morawieckiemu, Jackowi Siewierze, Mariuszowi Błaszczakowi i całemu Narodowi Polskiemu za tak ważne decyzje o przekazaniu Ukrainie 60 polskich czołgów, 30 z których to słynny PT-91 Twardy, i 14 Leopardów-2. Jak 160 lat temu jesteśmy razem, ale tym razem wróg nie ma szans. Razem zwyciężymy!”.

  Warto zauważyć, że słowo „Naród” zostało napisane dużą literą, co znaczy, jak bardzo Zełenski docenia naszą pomoc i jak wielkim szacunkiem nas darzy. Nie tylko rządzących, a cały naród polski. Czy podobnie byłoby, gdyby rządziła PO. Raczymy w to wątpić. Można przypuszczać, że zamiast czołgów Ukraina dostała, by słowa, które po aneksji Krymu wypowiedział Radosław Sikorski: „Poddajcie się, bo Was pozabijają”.

  źródło: twitter.com

  photo: domena publiczna/twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap