back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Profesor Hamlet

  I wszystko jasne. Prace w senacie nad ustawą o wyborach korespondencyjnych nie są celowo spowalniane. Ten czas był potrzebny, aby profesor Grodzki, marszałek Izby Wyższej, mógł wziąć lekcję dykcji, pantomimy, aktorstwa, a nawet języka migowego. Po ukończeniu kursów z wynikiem celującym marszałek wygłosił orędzie do zatroskanego narodu. Zabrzmiało jak monolog z „Hamleta” prosto z teatru elżbietańskiego.

  „Hamlet”, jak wiadomo jest dramatem, a jeśli profesor Grodzki ze sztuk Shakespeare czerpał swoją umiejętność wygłaszania monologów, to i dramatycznie musiało wybrzmieć orędzie. Brawo dla nauczycieli za wyuczenie pana marszałka akcentowania tak, aby powiało thrillerem. Z orędzia bowiem dowiadujemy się, jaka katastrofa czeka nas, gdyby wybory korespondencyjne miały się odbyć. Nie ma szans na szczęśliwą starość dla „dziadków”, radosną młodość dla dzieci, satysfakcjonującą dorosłość dla ludzi dojrzałych. Będzie ruina i zgliszcza. Wszystko przez te “zabójcze koperty”, na które już dziś kicha całe środowisko PiS i karty do głosowania, na które od tygodnia kaszle wicepremier Sasin. Jednak pan marszałek od tej katastrofy nas wybawi. Być może zafascynowany lekturą „Hamleta” będzie udawał szaleńca, aby tylko nie dopuścić do wyborów. Może już kreuje swoją postać, bo czyż nie należy nazwać szaleństwem wyprawę na narty do Włoch, w czasie panującej tam pandemii? To było zapewne hamletowskie zmylenie przeciwnika w trakcie dążenia do ukarania winnych panującej w Polsce sytuacji. Niestety idealizm naszego księcia może przegrać z rzeczywistością, bo Polacy to twardy i waleczny naród i do urn iść chce.

  Pewnym jest jednak to, że gdyby marszałek chciał zmienić profesję, to wszystkie teatry stoją przed nim otworem. Patrząc zaś na marszałka w trakcie monologu, przypomina nam się fragment tego arcydzieła literatury:
  „Patrz ile wdzięki mieści to oblicze:
  Czoło Jowisza Hiperiona włosy;
  Wzrok Marsa, groźny i rozkazujący;
  Postawa godna Merkurego (…)”

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap