piątek, 19 sierpnia, 2022
spot_img
More

  Najnowsze

  Program „Nowoczesnej” – programy socjalne do kosza

  Tym, którzy myślą, że Ryszard Petru jest poza polityką, otwieramy oczy. Pan Rysiek jest nadal członkiem Nowoczesnej, partii przystawki Platformy Obywatelskiej. W 2017 roku koledzy partyjni nie przedłużyli ma „umowy” na dalsze kierowanie partią, którą zakładał. Było to pokłosie słynnej wycieczki na Maderę z koleżanką partyjną, gdy trwała okupacja mównicy sejmowej. Pokłosiem wycieczki było przegranie w wyborach na szefa partii z Katarzyną Lubnauer. Petru obraził się na partię i niby zrezygnował z polityki jednocześnie próbując powołać do życia partię „Teraz”. Projekt nie wyszedł, a Rysiek został bezpartyjny. W styczniu tego roku wrócił do łask „Nowoczesnej”. Obecny przewodniczący partii Adam Szłapka na początku roku obwieścił wielki powrót Petru do „Nowoczesnej”, jako doradcy ds gospodarczych. „Witamy na pokładzie” – napisał na TT Adam Szłapka.

  Jak doradza Petru już wiemy. Posłowie „Nowoczesnej” jako nieliczni zagłosowali przeciwko dopłacie 3000 PLN do węgla. Jakie jeszcze niespodzianki szykuje „Nowoczesna”? Wolelibyśmy chyba nie doczekać rządzenia partii Szłapki i Petru. W dzisiejszej „Rzeczpospolitej” w wywiadzie udzielonym redaktorowi Jackowi Nizinkiewiczowi, doradca „Nowoczesnej, Ryszard Petru mówi: „Każdy Polak chyba czuje, że 500plus, 13. i 14. emerytura, to były (świadczenia) ponad budżet, ponad stan, proinflacyjne – i dlatego mamy tę inflację” i dodaje: „13. i 14. emerytura powinny być wycofane, a 500 plus powinno być skierowane tylko do osób niezamożnych, najlepiej w postaci bonów.”. Zatem jasnym jest, że „Nowoczesna” jest przeciw programom socjalnym.

  My zaś przypominamy. „Nowoczesna” jest partią przystawką Platformy Obywatelskiej, zatem nie może mieć programu odbiegającego od partii matki Platformy Obywatelskiej. Po Lenzu, to „Nowoczesna” promuje program PO.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: rp.pl

  photo: domena publiczna/theoniondaily

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap