Prowokacja, której nie było

0

Dwie aktywistki postanowiły zaprotestować przeciwko jednemu z założeń Karty Rodziny ogłoszonej przez prezydenta Dudę. Swój happening pod Pałacem Prezydenckim nazwały Tęczowym Disco pod Pałacem. Nic w tym nie byłoby dziwnego, każdy ma prawo do demonstrowania o ile ma odpowiednie zgody, gdyby nie fakt, że ich inicjatywę działacze Koalicji Obywatelskiej postanowili upubliczniać, jako PiS-owską prowokację.

Ogromne zaangażowanie w tej sprawie wykazuje wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej. Udostępnia plakat z napisem PROWOKACJA prosząc o dalsze kolportowanie. Jest odzew. Już na swoich twitterowych kontach akcję „Tęczowa Prowokacja” udostępnili europosłanka Magdalena Adamowicz, warszawski radny Potapowicz, redaktor Szubartowicz i wielu innych ich sympatyków. Zapewne w taki sposób Rabiej chce dać do zrozumienia swojemu pryncypałowi Rafałowi Trzaskowskiemu, że jest zaangażowany w jego kampanię. Zrobił go Trzaskowski swoim zastępcą w ratuszu, to jest szansa, że z uwagi na spostrzegawczość i wykrycie spisku znajdzie się też teka ministra dla Rabieja w Kancelarii Prezydenta.

Pewnie by się tak stało, gdyby nie sprzeciw tych, którzy o korzeniach protestu wiedzą nieco więcej. Aktor Jacek Poniedziałek pisze na swoim koncie społecznościowym: „Uwaga Tęczowe Disco pod Pałacem NIE jest jednak pisowską prowokacją! Event organizuje ktoś, kogo znam. Właśnie się objawił. Wszystko jest OK!”. Posłanka Scheuring-Wielgus trudno nazwać sprzymierzeńcem partii Jarosława Kaczyńskiego, ale prawda obiektywna każe jej upomnieć kolegę i tak pod wpisem Rabieja czytamy: „Nieprawda, wydarzenia organizują dwie aktywistki. @PawelRabiej wprowadzasz ludzi w błąd. Głupoty Rabieja nie zniósł także Adrian Zandberg i poświęcił inicjatywie aktywistek i „prowokacji” Rabieja osobny wpis na twitterze: „Politycy Koalicji Obywatelskiej twierdzą, że pokojowa demonstracja przeciw szczuciu na mniejszości to “prowokacja”, a dziewczyny, które organizowały Parady Równości, to “prawicowi działacze”. Tego jeszcze nie grali. Komuś, jak rozumiem, prawa człowieka nie pasują do fokusów.”.

Zaczął się długi weekend i Paweł Rabiej też go chyba wczoraj zaczął i do dzisiaj ten stan go trzyma. Radzimy panu Rabiejowi, aby zamiast marzyć o ministerskich splendorach i we wszystkim szukać PiS-owskiej prowokacji zajął się tymi mieszkańcami Warszawy, którzy na skutek jego reprywatyzacyjnych decyzji, tracą dach nad głową.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

źródło: twitter.com
photo by: