back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Przekop stał się faktem a internet wrze

  No i stało się. Prezekop mierzei wiślanej stał się faktem. Wieczorne zdjęcie inwestycji zachwyciło nawet Waldemara Kuczyńskiego, byłego ministra w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, który rządzącym nie sprzyja. Pierwszy statek przepłynął przez mierzeję, a internet wrze z nienawiści, że to co nie udało się naturze, udało się rządowi PiS.

  Sławomir Jastrzębowski zamieścił dwa interesujące tweety. Pierwszy to lista stowarzyszeń i organizacji przeciwnych inwestycji. Internauci prześwietlają te podmioty i ciekawe, że spora ich część sponsorowana jest przez różne podmioty związane z naszym zachodnim sąsiadem. Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy pyta: „Ciekawe czy ABW prześwietliło/prześwietla aktywność tych podmiotów oraz źródła finansowania?”.

  Kolejny tweet Sławomira Jastrzębowskiego, to fragment tekstu z 2017 roku: „Przekop Mierzei Wiślanej to inwestycja polityczna, która ekologicznie zniszczy Bałtyk – uważają Rosjanie w obwodzie kaliningradzkim. I zapowiadają interpelację do rządu Federacji Rosyjskiej, któtra ma zdyscyplinować Polaków”. Polaków zdyscyplinować się nie udało, a Piotr Nisztor w komentarzu do tekstu zamieszczonego przez Jastrzębowskiego pisze: „Może niektórym to uzmysłowi, ze krytykowanie przekopu Mierzei Wiślanej wpisuje się w 100 proc. w narracje Kremla”. Z tą oczywistością nie zgadaza się dziennikarz Onet.pl Marek Wawrzynowski, który odpowiedział Nisztorowi: „panie Piotrze, chyba coraz mniej osób nabiera się, gdy wzajemnie obrzucacie się g… z napisem „Putin”. Takie stanowisko dziennikarza należącego do niemieckiej grupy Axel Springer nie dziwi nas wcale. Chyba nie zdziwiło też Piotra Nisztora, który postanowił mimo wszystko pouczyć Wawrzynowskiego i napisał: „Liczą się fakty. Proszę przeanalizować działania polityków pod kątem interesu Polski i Rosji.”.

  Przecięcie mierzei wiślanej było w interesie Polski. Putinowi musi być dzisiaj nie w smak i niektórym polskim politykom opozycji.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap