back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Republikanie

  „Odwołując się do tradycji wszyscy jesteśmy republikanami” – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński goszczący na konwencji nowej Partii Republikańskiej. To formacja utworzona przez europosła Adama Bielana i kilku innych posłów wywodzących się z Porozumienia Jarosława Gowina.

  Zapowiadana inicjatywa stała się dzisiaj faktem. Wśród znanych twarzy m.in. posłowie Kamil Bortniczuk i Łukasz Mejza, ministrowie Zbigniew Gryglas i Michał Cieślak, były poseł i kandydat na prezydenta RP Marek Jakubiak, a także były Minister Obrony Narodowej Romuald Szeremietiew. Konwencja w Teatrze Palladium zorganizowana została z dużym rozmachem. Prowadzącymi byli dziennikarka Anna Popek i poseł Kamil Bortniczuk. Sala teatru wypełniona była po brzegi. Część uczestników z uwagi na brak miejsc uroczystość musiała śledzić z telebimu stojącego na zewnątrz.

  Członkom Partii Republikańskiej wywodzącym się z Porozumienia nie było po drodze z liderem Jarosławem Gowinem, którego od pewnego czasu zajmuje wyłącznie rozbijanie Zjednoczonej Prawicy. Jak się przyjrzeć bliżej jego poczynaniom, to ma się wrażenie, że jest on na gorącej linii z pewnym rezydentem z Brukseli. Rezydentowi rezydentura się powoli nudzi, chce zrobić wielkie wejście do polskiej polityki i osłabienie obozu rządzącego jest mu do tego come back bardzo potrzebne.

  Powstanie nowej partii jest też zalążkiem do kolejnego kuszenia Gowina. Poseł Koalicji Obywatelskiej Mariusz Witczak na twitterowym koncie pisze do szefa Porozumienia: ”Jarosław Gowin kończy się czas”. Ten koniec czasu ciągnie się już co najmniej rok i skończyć się nie może.

  Z oficjalnych wystąpień wynika, że nowa formacja wspierała będzie polski rząd i jego nowy program „Polski Ład”. Państwo to dla Republikanów hasło nadrzędne, a Europa ma być Europą Narodów. My życzymy sukcesów nowej partii i liczymy, że żaden lot na Maderę nie przekreśli jej istnienia.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: polsatnews.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap